תקציר הספר
לפני כעשור היה פרנק מק'קורט לכוכב יוצא דופן: בגיל שישים ושש הוא פרץ אל הזירה הספרותית עם האפר של אנג'לה, ספר זיכרונותיו מילדותו בלימריק שבאירלנד. ספר זה זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס פוליצר, ואחריו בא הספר ככה זה, תיאור נפלא של שנותיו הראשונות בניו יורק.
בספר זה, השלישי במספר, מתאר מק'קורט כיצד הובילו אותו שלושים שנותיו כמורה אל המערכה השנייה של חייו, כסופר. נוסף על כך, המורה הוא גם הכרת תודה מתחייבת למורים באשר הם.
בפרוזה עזה, תוססת, טבועה בחותם של שנינה נטולת יומרות ויושר נוגע ללב, מתעד מק'קורט את הקשיים, את הניצחונות ואת ההפתעות שזימנו לו שנותיו כמורה בבתי הספר הציבוריים בעיר ניו יורק. מק'קורט הטביע רושם בל יימחה על תלמידיו באמצעות שיטות עבודה לא מקובלות ומטלות מקוריות.
מק'קורט מספר כיצד במשך חמישה ימים בשבוע, חמש שעות ביום, הוא עשה כמיטב יכולתו לעורר עניין בבני נוער שלוחי רסן, גועשים מהורמונים או אדישים. "נחישות," הוא אומר, "איננה תכונה זוהרת כשאפתנות, אינטלקט וקסם אישי, אבל היא זו שסייעה לי לעבור את הימים והלילות."
בשביל מק'קורט, בעצם היכולת לספר סיפור טמונה גאולה, ובספר זה המסע אל הישועה - ואל התהילה הספרותית - הוא הרפתקה עוצרת נשימה.
פרנק מק'קורט נטש את סמטאות העוני של ילדותו באירלנד ונכנס אל כיתות בתי הספר התיכוניים של ניו יורק. הוא מחליף מצוקה במצוקה אחרת, אך איננו מוותר על נקודת המבט הקומית, על לב אוהד ועל תזמון מושלם של מספר סיפורים אמן. המורה הוא זעקה העולה מן הבריקדות של החינוך הציבורי וראוי שישמש קריאת חובה לא רק לכל מורה אלא לכל מי שרגלו דרכה אי פעם בבית ספר תיכון. "
בילי קולינס, מחבר
The Trouble with Poetry: and Other Poems


הקורא עיר הקורא מתי
vareniki ירושלים לפני 8 שנים ו-9 חודשים מענה
הילה כרמיאל לפני 5 שנים ו-5 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע המורה

זן הצבעה ישירה אל המציאות
אן בנקרופט
ספרים ב-30 ש"ח בלבד או 4 ספרים ב- 100 ש"ח | scoe בת 35 מכפר סבא רשימת הקריאה עודכנה אתמול

לקרוא בקרוב | עפרה בת 60 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה אתמולפרנק מק'קורט (סופר על המוקד)
מק'קורט נולד בברוקלין, ניו יורק, והיה לבן הצעיר במשפחה של שבעה ילדים. כשאב המשפחה לא הצליח לפרנס את ילדיו בארצות הברית חזרו כולם למקום מוצאם, לימריק, אירלנד ב-1934, שם הם רק שקעו עמוק יותר בעוני וחולי, כשהאב הופך לאלכוהוליסט. כשהיה בן 19 החליט פרנק לחזור לארצות הברית ולחפש שם את מ... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת פרנק מק'קורט
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של פרנק מק'קורט


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ