טלה בר

טלה בר

סופרת

טלה בר היא חוקרת, סופרת, משוררת ומתרגמת ישראלית.

ביוגרפיה

טלה בר נולדה בקיבוץ עין חרוד (איחוד).

למדה בלשנות הודו-אירופית באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן למדה לשון וספרות עברית לתואר ראשון ושני באוניברסיטת לונדון, ולשון וספרות אנגלית בקולג' וסלי באוניברסיטת אוקספורד.

טלה בר תרגמה כ-20 ספרים מהספרות האנגלית הקלאסית לעברית, ובהם אהבה וגאווה, שהוא תרגום לרומן Pride and Prejudice מאת הסופרת הבריטית ג'יין אוסטן. עוד תרגמה מכתביהם של ד.ה. לורנס, ג'ון גולסוורתי, הנרי ג'יימס, אדגר אלן פו, אוסקר ויילד, והאחיות שרלוט ואמילי ברונטה.

הוציאה ספרי פרוזה בעברית וכן כתבה מאמרים בכתבי העת "קשת" ו"דבר לילדים", במגזין האינטרנט "האייל הקורא", ב"במעריב ברשת" ובאתר "ויקה-ישראל". כותבת גם סיפורים ומאמרים באנגלית, שפורסמו בכתבי-עת שונים, באינטרנט ובדפוס.

כתבה מאמרים, שרוכזו לאחר מכן בספר אלקטרוני ("אלתו של עגנון") על מוטיבים פגאניים בכתיבתו של עגנון, וכן ערכה מחקר ספרותי ומיתולוגי על טריסטן ואיזולדה אשר התפרסם כספר. עוד פורסמו באינטרנט ספריה האלקטרוניים "גאיה" וארץ-גן", וכן ספר אגדות לילדים בשם "הנסיכה לכלוכית".

בין ספריה בעברית - 'מיכל - בת המלך' (בהוצאת גוונים- חלונות), וכן 'אלה' ו'ונוס - אגדות למבוגרים' (שניהם בהוצאת אסטרולוג).

ספר שירים בשם "עונות" יצא בהוצאת "סער", ושירים וסיפורים נוספים מפרי עטה מתפרסמים באתר האינטרנט "במה חדשה".


1.
מיכל - בת המלך הוא סיפור חייהם של מיכל ובני משפחתה - שאול ואחינועם, יונתן ודוד, פלטי בן - ליש, אישבעל ותמר - כפי שלא סופר בתנ"ך. המאורעות מתרחשים על רקע המאבק על השליטה בארץ בין פולחן האלה הכנענית עשתורת, הכולל המלכת מלכים וקרבנות אדם, לבין עבודת יהוה, אלם של שבטי המדבר המתיישבים בארץ. נקודות השיא בספר הן המלכת שאול ולידת מיכל, נישואי מיכל ודוד, בריחת דוד ונישואי מיכל לפלטי, מות שאול ומלוכת אישבעל, מיכל בירושלם וסיפור תמר ואמנון, מות דוד והמלכת שלמה. הסופרת, טלה בר, היא ילידת עין - חרוד, שעסקה רוב חייה בלימודים, והוראת עברית ואנגלית. היא בוגרת האוניברסיטה של לונדון בלשון וספרות עברית, ובעלת תואר מוסמך לפילוסופיה בנושא "הפירושים לעגנון". עסקה בנושאי המיתולוגיה הפגנית של עמים שונים, ופירסמה בכתב העת 'קשת' מאמרים על "מוטיבים מיתולוגיים ביצירתו של עגנון"....

2.
3.
`כל הדרכים מובילות לוונוס ? רק האסטרונאוטים מכירים את הדרך ללבנה.`` ``... לבה רטט, אבל גופה נשאר רגוע, שום התעוררות של הדם, שום צביטה בלחציה, מה קרה? תחושה שונה משכה עכשיו בלבה ? תחושה של פחד טהור. למה? מה התרחש בין שקיעת השמש לזריחתה שעורר את יראתה? היא לא ידעה ונסערה מעצם אי הידיעה... נשים, אגדות, פנים רבות לחוה. סיפורי נשים הנקראים כאגדות מיתולוגיות, ומציירים את פניה של האשה בת זמננו ? בת לשושלת ארוכה של נשים, שתחילתה בשחר התרבות הקדומה. טלה בר, ילידת עין-חרוד, בוגרת אוניברסיטת לונדון ובעלת תואר מוסמך לפילוסופיה, עסקה שנים רבות בהוראה ופנתה לאחרונה לכתיבה כדרך חיים. כותבת מאמרים, בעיקר כאלה העוסקים במיתוסים ובמיתולוגיה פגנית. תרגמה לעברית את ``האלה הלבנה`` של רוברט גרייבס. זהו ספרה השני בעברית....

4.
5.
6.
7.
8.

למה צחקה מיכל לדויד? היום להיות כפר סבאי, זה לא משהו, בפרט אם אתה משתייך כמוני להנהלה הבכירה של עיריית כפר סבא, שהיא אומנם לא משויכת לשערו... המשך לקרוא
21 אהבו · אהבתי · הגב

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ