תקציר הספר
לוס אנג'לס, 1991. מקסימיליאן אופולס, ממעצבי העולם המודרני, ראש המטה ללוחמה בטרור של אמריקה, נרצח לאור יום על פתח ביתה של בתו הלא חוקית אינדיה. הרוצח הוא הנהג הקשמירי שלו, איש מסתורין שמכנה את עצמו שאלימר הליצן. בתחילה נראה כי הרצח הינו התנקשות פוליטית, אבל עם הזמן מתברר שהוא אישי עד מאוד.

זהו סיפורו של מקס, של רוצחו ושל בתו - ושל האישה הקושרת ביניהם. זהו סיפורה של אהבה עזה שמשתבשת באופן גורלי; זהו אֶפּוֹס שמתרחש בקליפורניה, בצרפת, באנגליה, ומעל הכול בקשמיר.

בלבו קורותיו של גן עדן עלי אדמות של פרדסי אפרסקים ודבורי דבש, של הרים ואגמים, של נשים ירוקות עיניים וגברים רצחניים: גן עדן חרב, לא ממש אבוד, ובכל זאת מנותץ.


חיים נעקרים, שמות משתנים ללא הרף, דבר אינו קבוע, ועם זאת הכול מקושר. סיפור המעשה של סלמן רושדי סובב את העולם ונע כחץ דרך אירועים היסטוריים, לוכד את לב הקוראים ואת רוחו של עידן נטול יציבות.

סלמאן רושדי הוא מחברם של ספרים רבים, בהם "פסוקי השטן" אשר הסעיר את העולם המוסלמי ו"ילדי חצות" שנקבע כספר הטוב ביותר שזכה אי פעם בפרס "הבוקר".

ביקורות מחו"ל
"בכתיבתו של סלמן רושדי מהדהדים סיפוריו של גבריאל גארסייה מארקס, סרטיו של טרנטינו, הטרגדיות של שקספיר, כל אלה יחד" לוס אנג'לס טיימס

"מסחרר... מותחן מודרני, דרמה משפטית, קומדיה סלפסטיק, סאטירה פוליטית, אגדה פסטורלית - כל אלה שזורים להפליא בסיפור שלפנינו" וושינגטון פוסט

"פרוזה מסחררת המבטלת את הגבול שבין מזרח-מערב, אהבה-שנאה, חיים אישיים ודפי ההיסטוריה שהם רוקמים" טיים

עיצוב עטיפה: אמרי זרטל


רשימות קריאה בהן מופיע שאלימר הליצן
רוצה לקרוא | אור בן מתל אביב \ רמת גן רשימת הקריאה עודכנה שלשום

ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 42 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ