ביקורת ספרותית על מפגש בברלין מאת מישקה בן-דוד
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 28 בדצמבר, 2012
ע"י גל פרל פינקל


"מפגש בברלין" הוא ספר מתח מאת מישקה בן דוד, אשר שירת ב"מוסד" בתפקידי שטח, מודיעין ופיקוד, ובין היתר כיהן כראש מחלקת המודיעין של אגף המבצעים במוסד. הספר מתמקד בקונפליקט שבו נתון עובד בכיר ב"מוסד", בנם של ניצולי שואה המוצב בגרמניה.

עלילת הספר נפתחת עם הצבתו של דור ליטווין, בכיר באגף המבצעים של המוסד, אשר שימש כלוחם ומפקד ביחידה מבצעית במוסד, והיה "שותף לשלושה מבצעים שהביאו את צל"ש ראש המוסד" (עמוד 8), בשליחות הארגון בגרמניה כאיש הקשר של הארגון עם שירות הביון הפדרלי הגרמני. ליטווין, הפונה לבקש את ברכתם של הוריו, ניצולי שואה, מופתע שאביו נותן את ברכתו, על אף הסיכון ומשקעי העבר עם גרמניה. אביו מבהיר שיש מחיר לשלם אם רוצים מדינה: "אמרתי את זה כשביקשת ללכת לצנחנים, וכשהיית בלבנון, ובמילואים בשטחים" (עמוד 28).

בעקבות מידע על קבוצת צעירים ישראלים הרוצים לבצע פיגוע טרור בברלין ולפוצץ מכונית תופת בקרבת עצרת שעורכים גורמים ניאו-נאצים לציון היום בו התאבד היטלר, נדרש ליטווין בהוראת ראש המוסד לשתף פעולה עם השירות החשאי הגרמני ולהביא ללכידתם של הישראלים. הדבר מציב בפני ליטווין קונפליקט מורכב ובמהלכו הוא נאלץ להתמודד עם סוגיות כגון גרמניה שלאחר השואה ומלחמת העולם השנייה, הרצון לנקמה בעם הגרמני ומורשת השואה. ניכר בבן-דוד כי הוא בקי בפרטים ויודע לספר סיפור. מותחן טוב. שווה קריאה!
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת




טוקבקים
+ הוסף תגובה



2 הקוראים שאהבו את הביקורת




©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ