ביקורת ספרותית על נישואי חובבים מאת אן טיילר
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 26 באפריל, 2012
ע"י עופר


מי שאהב את פאולינה סיימנס (פרש הברונזה, הדרך לגן עדן, טטיאנה ואלכסנדר ועוד) יאהב גם את הספר הזה.

קורתיה של משפחת אנטון במשך שלוש דורות- במשך 60 שנה.
הכל מתחיל בשנת 1941 לאחר המתקפה על פרך הרבור, הפטריוטיות האמריקאית והרצון בנקמה, גורמים לפולין ברקלי לרצות להצטרף עם חברותיה למצעד, לקפוץ מרכבת חשמלית נוסעת והלחתך באוזנה, דבר שיוביל למפגש עם מייקל אנטון ,העוזר לאמו,דולי בחנותם בסנט קסיאס שבמזרח בולטימור.
השניים מתאהבים מייד, פולין גם גורמת לו להתנדב ולהתגייס למאמץ המלחמתי,אליו מצטרפים כל צעירי השכונה, אלא שספק תאונה
ספק מעשה מכוון גורמים למייקל לפציעה בישבנו ולשחרורו מהצבא, אז הוא גם נישא לפולין ולשניים נולדים 3 ילדים (לינדי, ג'ורג' וקארן).

נישואיהם של השניים אינם שוגים בשושנים- מייקל הוא טיפוס סגור, אנטי חברתי, בעוד אשתו פולין, בזבנית,רחמנית ומאד חברותית. השניים גם מקנאים אחד לשני והדבר משפיע על כל המשפחה. האם נישואיהם של השניים הם חלק ממצעדי נישואים כושלים שאפיין את הזוגות הצעירים שהתחתנו בלהט היציאה למלחמה של ארה"ב במלחמת העולם השנייה? ומה הקשר לשיטה שבה הורגים צפרדע בשלבים (שיטה שנלמדת גם כשיטת הטמעה בשיווק).

כשבתם הבכורה (לינדי) תעלם,הטראומה עוד יותר תיתן אותותיה במשפחה, הם גם יגלו מספר שנים איך זה לגדל את נכדם (פייגין)לבד, וכיצד להתמודד עם כשלון נישואיהם,ולחיות בנפרד.


ספר טוב ומהנה


2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אושרית (לפני 5 שנים ו-9 חודשים)
איך טפשר להשוות לפאולינה סיימנס? יש הבדל עצום ובהחלט לא ניתו לומר כי כל מי שאהב את ספריה של האחרונה יאהב גם את הספר הנ"ל..2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ