ביקורת ספרותית על אלגנטיות מאת קתלין טסרו
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 6 באפריל, 2011
ע"י yaelhar


קראתי את הספר אחרי שקראתי עליו המלצה כאן.

נשים, זה ידוע, סובלות מרגישות יתר לגבי איך הן נראות. איך עליהן להתנהג? מה חושבים עליהן? ובעיקר - האם הן מספיק מושכות כדי להשיג אהבה? אל הרווח שבין האישה לחרדה נכנסים המון מדריכים - ממגזינים ועד ספרי הדרכה, המנסים להפיג את חששותיה של האישה בעזרת הדרכה מעשית ל"איך תהפכי למושכת".

מן הסתם גם גברים סובלים מחוסר ביטחון עצמי, גם הם כמהים לאהבה וקבלה, חווים תגובות של דחייה לחיזורים, חוסר הבנה חברתית, תסכול ופחד מבדידות. אך המוסכמה אומרת שהם אינם מגיבים בעוצמה כזאת למראה וללבוש שלהם, ואינם משייכים אותו ליכולתם למשוך את המין השני.

לספר הזה יש גימיק נחמד: הגיבורה, הסובלת מכל נוראות הנשיות - חוסר באהבה, עודף משקל, אי ביטחון כללי ואי הכרת כללי ההתנהגות המקובלים, נתקלת בחנות לספרים משומשים בספרון הדרכה "אלגנטיות" שמו שנכתב ע"י מחברת צרפתיה (מי אם לא?). טסרו אכן מצאה ספרון כזה, ושילבה אותו בספרה כשפרקי הספרון מאירים את חייה של הגיבורה.

הספר קצר וקל משקל - תרתי משמע - נקרא בקלות, כתוב בהומור מקובל (המון וידויים מצחיקים בגוף ראשון של הגיבורה על חייה שאינם הולכים לשום מקום) וכולל את רוב הקלישאות - כולל חבר הומו המשמש יועץ ותומך שאינו מאיים מינית. אבל - יש לי חשד שלפני מספר שנים כבר קראתי אותו ושכחתי אותו לגמרי. אפשר לייחס את זה לסניליות (שלי) או לנוסחתיות (של הספר), הנטמע בין ספרים דומים אחרים, לבחירתכם.

אפשר לקרוא וגם להנות: נשים שיזהו אלמנטים מחייהן, גברים שיעריכו את קלות קיומם. ספרים מהסוג הזה "מרימים מסך" על סוד גלוי בהתנהלות גברים ונשים, ועדיין משאירים מסתורין רב בין מאדים לנוגה.
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ