ביקורת ספרותית על פצ'ינקו מאת מין ג'ין לי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 18 בינואר, 2019
ע"י תושיק


סיפור מרגש על ארבעה דורות של משפחת מהגרים קוריאנית ביפן במאה ה- 20.
לקח לי הרבה זמן לסיים את הספר מכיוון שהוא איטי ומפורט מאד אבל בהחלט שווה את ההשקעה הספר הוסיף לי המון ידע אישי על תקופה היסטורית מעניינת.
זהו בהחלט ספר שיישאר איתי עוד הרבה זמן ואני ממליצה עליו בחום!
הגיבורה היא בת לזוג איכרים עניים מכפר דייגים בקוריאה שנישאו בשידוך. האם הענייה מתפרנסת מניהול אכסניה. היא מנקה, מכבסת ומבשלת לאורחים. הבת מתאהבת באורח יפני שמגיע לאכסניה ונכנסת ממנו להריון. כשהיא מודיעה לו על ההריון, הוא מספר לה שהוא נשוי ולא יוכל להתחתן איתה אבל הוא מבטיח לדאוג לה בעתיד. היא כועסת, מסרבת להצעתו והם נפרדים.
לבסוף כומר קוריאני חולני שבא להתארח באכסניה וזכה לטיפול מסור מהאם ובתה, נושא את הבת לאישה כאות תודה על הטיפול המסור ובכדי למנוע בושות למשפחה. הכומר מוכן לשמש אב לתינוק שיוולד למרות שהוא לא ממנו.
הבת והכומר עוזבים את קוריאה ומהגרים ליפן. ההחלטה לעזוב את קוריאה תשפיע בעתיד על חיי הדורות הבאים ותקבע את גורלם לטוב ולרע. חייהם של המהגרים ביפן לא פשוטים. הם גרים בשכונות נפרדות, יש עליהם הגבלות והם זוכים ליחס של שנאה מהיפנים. רבים מהקוריאנים מצאו את עצמם עובדים לפרנסתם כמפעילים באולמות משחקי הפצ'ינקו – מכונות המזל היפניות.
אחיו של הכומר ואשתו מזמינים את הבת והכומר לגור איתם כדי להקל עליהם מבחינה כלכלית.
השושלת נמשכת, לבת נולדים ילדים שמנסים להשתלב בחברה היפנית, למצוא פרנסה וללמוד באוניברסיטה אך נתקלים בקשיים רבים ונאלצים להסתיר את מוצאם מפאת הבושה. כל אחד מתמודד בצורה שונה ויזכה לגורל אחר. הם יתמודדו עם אפלייה, יחוו רגעי ייאוש אך יזכו גם להצלחות ורגעי אושר.
זהו סיפור על אהבה ואובדן, נחישות וייאוש, הקרבה ותקווה. אנו עדים ליחסי הורים – ילדים של ארבעה דורות הכוללים מסירות ונאמנות יוצאות דופן משני הצדדים וניסיון אמיץ של כולם להתמודד עם החיים הקשים כמהגרים בארץ עויינת.

12 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
Rasta (לפני חודש)
הספר סקרן אותי מאוד מהפעם הראשונה שראיתי אותו, הכריכה יפה ממש. אקרא בהזדמנות.
תודה על הסקירה.
פרפר צהוב (לפני חודש)
נשמע מעניין.
תודה על הסקירה.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ