ביקורת ספרותית על גן המכתבים מאת אליסון ריצ'מן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 6 בנובמבר, 2017
ע"י מרגולת


זה הספר הראשון שקראתי של הסופרת. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות בקבוצות הקריאה השונות.
אתחיל מזה שלקח לי זמן (כ-150 עמ') להשאב ממש לתוך הספר ולרצות לדעת מה יהיה בהמשך. ההתחלה הייתה קצת אנמית ובאנלית והרגשתי שאין התקדמות בעלילה, עד שממש שקלתי לנטוש את הספר, אך הסיבה שבגללה בחרתי בסוף לא לנטוש, הייתה הכתיבה היפה והקולחת שתרמה מאוד לספר.
באמצע הספר העלילה התחילה להיות מעניינת ומושכת באופן שלא רציתי להניח את הספר מהיד.
הספר מדבר על מלחמת העולם השנייה וחושף אותנו לעוד נקודת מבט, שאני באופן אישי לא הכרתי, של המלחמה הנוראה והפעם מהצד של המשטר הפשיסטי באיטליה.
הספר מתמקד בשני סיפורים על שני זוגות שונים כאשר כל אחד מהם מאבד את בן/ בת הזוג שלו בדרך קשה וכואבת וכשהם מתאבלים כל אחד על האובדן הפרטי שלו הם נפגשים באמצע המלחמה ולאט לאט נקשרים זה לזה, ומצליחים למרות הקושי והכאב לבנות חיים משותפים ביחד.
מהספר הזה למדתי את הכוח שיש להזדמנות שניה בחיים, שלא צריך להתייאש ולהרים ידיים, שמתוך החושך יבוא האור, למרות שנראה שהכול אבוד.
הספר מכיל בתוכו הרבה כאב, אובדן, פחד, תחושה של החמצה ורוע לא נתפס (היו רגעים שממש עצמתי עניים מעוצמת הכאב והזעזוע) ומנגד דברים יפים כמו אהבה, תקווה, מסירות נפש, אומץ ונחישות שגרמו ללב שלי להתרגש ולעיניים לנצוץ.
ספר יפה ומרגש ואני ממליצה עליו על אף ההתחלה האנמית כפי שאמרתי, אני חושבת שהוא כן שווה קריאה כי לקראת האמצע הוא תופס תאוצה וסוחף עד הסוף המרגש.
הספר מקבל ממני 4 כוכבים
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ