ביקורת ספרותית על והגיא ביניהם מאת יניב עובדיה
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 6 באוקטובר, 2017
ע"י Leilany


לא רבים הם הספרים הנראים מרופטים כל כך אחרי שאני מסיימת לקרוא אותם. הספר הזה נראה מרופט להחריד. כמו גם הזמן שלקח לי לקרוא אותו- כמעט שבוע שלם! הסיבה לכך היא בגלל שקראתי אותו בכל רגע פנוי שבן ארבעת החודשים עם כאבי בטן בלתי פוסקים אפשר לי. כמעט 500 עמודים שלא יכלתי לעזוב. סחבתי אותו עמי לכל מקום במהלך השבוע הזה, והמשכתי לקרוא בו אף כאשר חיכיתי לקומקום שירתיח לי מים לקפה.
הספר אינו חף מטעויות, וניכר שלא עבר הגהה מקצועית. כמו כן, צרמו לי חוסר דיוקים והמחקר הדליל (אם בכלל) שנעשה בזמן הכתיבה. למרות זאת, העלילה המרתקת ורמת הכתיבה גרמו לי לדבוק בו. הגיבור, אורן מזרחי, הנו מסתערב לשעבר אשר מנסה להתגבר על עוול שנגרם לו בשל טעות של אחד מפקודיו. לו לי צ'יילד היה הוגה את דמותו של ג'ק ריצ'ר כישראלי, הרי שהוא היה בן דמותו של אורן מזרחי.
הספר מוצג מנקודת מבטן של מספר דמויות.
עובדיה מפליא לתאר את רחשי ליבן של הדמויות, כאשר המרתקת ביותר עבורי הייתה דמותו של חאלד, טרוריסט תושב יפו.
המחבר מציג את הסכסוך הישראלי-ערבי וטווה סביבו עלילה נפתלת ומפחידה. ה"מה היה קורה לו.." המתואר כרקע לעלילת הספר היה חידוש עבורי- מלחמה המתחוללת לא מעבר לגבול, אלא בתוך תוכה של המדינה. מה היה קורה לו אירועי הטרור היו עולים מדרגה? ומה הייתה תגובת הממשל והתושבים לו אויבינו היו מניחים את ידם על נשק לא קונבנציונלי?
איני רוצה להרחיב, שכן הספר מלא תפניות, וספוילרים רק יהרסו את חוויית הקריאה. אגלה רק שגם לאחר שסיימתי את הספר, המשכתי לחשוב ולחקור את הסוגיות הבטחוניות אותן הוא העלה, וכמו כן למדתי אודות טכניקות טיפול פסיכולוגי עליהן לא שמעתי בעבר.
מומלץ לכל מי שאוהב ספרי מתח ופעולה, בהם אין רגע משעמם.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
Leilany (לפני 10 חודשים)
תודה :) זה בן 4 החודשים עם הגזים...
בת-יה (לפני 10 חודשים)
מאחלת לך בריאות טובה.3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ