ביקורת ספרותית על מנהיגי העתיד - המבחן #02 מאת ז'ואל שרבונו
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 22 באוגוסט, 2017
ע"י ירמיאו


טוב..
זאת הביקורת הראשונה שאני כותבת באתר אז אני מקווה שזה יצא סביר.
בכל מקרה, קראתי את הספר הקודם בסדרה, "המבחן" ואני חייבת להגיד שהתאכזבתי. הכתיבה הייתה איומה לדעתי, הדמויות משעממות ושטוחות להחריד, ומשהו בעלילה פשוט לא הסתדר.
בכלל לא התכוונתי לקרוא את הספר הבא בסדרה ואפילו לא טרחתי לבדוק אם הוא יצא בעברית, אבל כשהחזרתי את "המבחן" לספרייה ראיתי שני עותקים של הספר נחים להם ברוגע על מדף הספרים המומלצים. מפה לשם, משעמום ואולי קצת סקרנות לקחתי את הספר איתי.
קיוותי שהסופרת למדה כמה דברים מהספר הקודם, אבל לא. בדיוק אותו דבר. אותן דמויות מעצבנות, אותה צורת כתיבה שנמצאת על הגבול בין ספר לבין רשימת קניות ואותה עלילה שפשוט לא יכולתי להתחבר אליה. לי כל הספר הרגיש כאילו שהסופרת חשבה לעצמה שאם משהו יקרה כל הזמן, היא לא תצטרך להשקיע בכתיבה או בדמויות כי ה"אקשן" ישאיר אותנו משועשעים לאורך כל הספר. אז לא.
אני לא רוצה להיכנס יותר מדי לעלילה, אז אני אדבר קצת על הדמויות:
סיה- טוב היא הדמות הראשית, אז זה היה מתבקש.. בכל מקרה, אני היחידה שזה מחרפן אותה שסיה המושלמת יותר חכמה ויותר טובה ויותר אמיצה מכולם? כל מי שמדבר איתה, כל מה שקורה לה, כל המבחנים שהיא עוברת, והיא פשוט תמיד יודעת מה לעשות. בלי להתחרפן. הכל טוב. זה לא כאילו שהחיים שלי בסכנה כל הזמן. אני לגמרי יכולה להישאר רגועה כל הזמן, כי צופים בי. זה לא כאילו שאני רק בת 16 אז אני יכולה לפחד. כמובן שלא.
מממ. החלק של הדמויות נגמר מהר. כנראה כי אף אחת מהן לא הוזכרה ליותר משורה במחשבות של סיה.
******
טוב אז כמו שכבר הבנתם, אני ממש לא ממליצה על הספר. אם נהניתם מהספר הקודם בסידרה אני מניחה שתהנו גם מהאחד הזה, אבל אם לא, גם ממליצים לכם עליו גם אם אתם רואים אותו בספריה, נח לו ברוגע על מדף הספרים המומלצים.
******
^^כל מה שכתוב למעלה זו דעתי האישית בלבד, מצטערת אם מישהו נפגע בצורה כלשהי^^
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
שוקולית (לפני 10 חודשים)
דווקא אהבתי את הסדרה לעומתך אני דווקא אהבתי את הסדרה, מאוד! לדעתי העלילה הייתה מאוד מעניינת, מותחת, מיוחד ומקורית. את רשמת שאת לא מבינה איך היא לא מתחרפנת כשהחיים שלה בסכנה וצופים בה זה בדיוק העניין, היא לא יכולה להתחרפן, אם היא תתחרפן - יהרגו אותה, (ספויילר קטן) כמו שעשו לחברים שלה בספר הראשון. (סוף ספויילר). היא חייבת להיות מספיק טובה ובוגרת כדי לדאוג לעצמה ולהישאר בחיים ולכן זה כל כך מותח, כל טעות קטנה יכולה לעלות לה ביוקר. היו אנשים שלא עמדו במתח כמו בספר הראשון (ספויילר) שהשותפה לחדר שלה התאבדה.
קצת חפרתי בתור תגובה אבל אני ממש אהבתי את הספר והרגשתי סוג של צורך לגונן עליו. זה כמובן בסדר שאת לא אוהבת אותו אבל רציתי להביא את הצד השני.
רויטל ק. (לפני 10 חודשים)
ברוכה הבאה.
תמיד טוב לקבל אזהרות על ספרים שעדיף להתרחק מהם...
מחשבות (לפני 10 חודשים)
דווקא יצאת בסדר חוץ מהעובדה שלא כותבים כמו שמדברים והמילה "טוב" לא ישבה טוב ברוב המקרים או בכלל לא היתה אמורה להיות שם.
כמובן, יכול לספר קצת על העלילה ואף פעם לא לומר שאת מצטערת אם מישהו נפגע. מי שנפגע זה בגלל שהוא פגיע או סמולן.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ