ביקורת ספרותית על הזקנה ששברה את כל החוקים מאת קתרינה אינגלמן סונדברג
בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
הביקורת נכתבה ביום שני, 24 ביולי, 2017
ע"י Muhandes


הספר הזה הומלץ לי על ידי ספרנית שבדרך כלל אני בוטח בה שתצביע על ספרי איכות. אני לא בטוח מה קרה הפעם, כי הספר הזה הוא אחד הספרים הגרועים שקראתי מזה זמן מה.
נתחיל מהמובן מאליו, הספר אמור להיות מצחיק והומוריסטי. אני יודע שחוש ההומור שלי הוא לא סטנדרטי, אבל לכל הפחות היה צריך לעלות איזה חיוך. אבל כלום, לא מצאתי את הספר הזה אפילו מעט משעשע ואני מתקשה גם להבין מה אמור להיות משעשע באנשים זקנים שמתנהגים בצורה אידיוטית.
אם כבר מדברים על הזקנים, ציפיתי שהם יהיו שנונים או שתהיה להם חוכמת חיים או, לכל הפחות, איזה עבר מעניין שיצור אופי שיאפשר לי להתחבר אליהם. אבל לדמויות האלה אין שום דבר לזכותם. במקום זאת, הם משתמשים בכל הזדמנות כדי לאכול יותר מדי ולשתות יותר מדי. יש להם את תשומת הלב ואת היכולת לדחות סיפוקים של גורי חתלתולים ותכנון הפשעים שלהם ילדותי ומטופש. הסיבה היחידה שהם לא נתפסים היא כי היריב שלהם, המשטרה, הוא עוד פחות בוגר מהם – כמה נוח. גם העבר שלהם לא קיים מה שהופך אותם לדמויות קרטון משעממות שלא הצלחתי בשום אופן להתחבר איתם. ציפיתי, לכל הפחות, לקבל תחושה חמה עבורם, אבל לא היה לי כלום.
ההגעה לסוף הספר הזה הייתה מאמץ לא מבוטל, והסיום היה חסר טעם ומאכזב באותה מידה. אני באמת לא יכול להמליץ על הספר הזה לאף אחד. כוכב אחד מתוך חמישה.
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ