ביקורת ספרותית על האש הנודדת - מארג פיונאבאר - מארג פיונאבאר #2 מאת גאי גבריאל קיי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 1 ביוני, 2017
ע"י Muhandes


אהבתי את הספר השני בסדרה יותר מאשר את הראשון.
הספר השני הוא המקום שבו טרילוגיות רבות נכשלות, מה שנקרא "תסמונת הספר השני". במקרה זה, אני חושב שזה ההפך, והמחבר השתמש בחוויית כתיבת הספר הראשון כדי להשתפר בשני.

הדברים שהיו טובים בספר הראשון הפכו אפילו טובים יותר. הכתיבה נעשית רהוטה יותר ואולי הקצב לא מהיר במיוחד אבל יש פחות קטעים מסורבלים שתקעו את הספר הראשון. הדמויות מקבלות עוד עומק, מה שהופך את ההשקעה בהן לעוד יותר קלה וגם נושאת פרי. יש עוד גיבורים, מעשי גבורה, חפצי כוח ומלחמות אפיות.

המציאות של הספר היא אותו מאבק עתיק בין טוב לרע, אבל הספר השני שזור בהרבה יותר. סיפורי ארתור הנרמזים בספר הראשון, הופכים לגורם חשוב בסיפור. עמדתם של האלים מקבלת טיפול מעניין, האם הם יכולים לקחת צד? האם הם רוצים לעזור? תפקידו של הכוח הנשי, האלה דאנה האם ואיתה ג'אל והכוהנות שלה, נעשה משמעותי, לא עוד רק התעקשות שיכירו את מקומן. הפאראיקו, דאריין הבן של ג'ניפר וראקות' מוגרמים, פין, אוויין וציד הפרא ועוד - כולם מוסיפים לעומק של הסיפור, שהיה חסר לי בספר הראשון.

הספר אינו חסר מגרעות. למשל, אני חושב שקיי מקבל כמובן מאליו היכרות עמוקה עם סיפורי ארתור ועם מיתוסים אחרים ולא טורח להציג אותם או אפילו להכניס אותם בצורה מובנת לסיפור. זה גרם לי להרגיש (לרוב שלא בצדק) שחסרות לי עובדות שהייתי צריך לדעת. עם זאת, מפגם זה ופגמים אחרים שאני לא חושב שחשוב לציין הרבה יותר קל להתעלם הפעם, ארבעה כוכבים מתוך חמישה.
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ