מועדון הספר של עופרה ווינפּרי hypsteria בן 34 מאזור השרון

"מועדון הספר של עופרה ווינפּרי", נוסד ביום שישי אחד, ע"י צעיר חביב שהחליט לרכז את רשימת הכותרים הראויים לפקוד כל בית-אם במדינת ישראל ומחוצה לה (רובם אף פוקדים את ביתו שלו!).
הרשימה מכילה גם כותרים שהם לא כל-כך ראויים, אך בהתחשב בכך שבעל רשימת הקריאה כבר קרא אותם, אולי מוטב לו יאמר עליהם מילה או שתיים.
ויש גם בלוג: http://freakam.wordpress.com כנסו, יהיה כיף!

It's a Bird… ­
Steven T. SeagleN.p.
Banana YoshimotoThe dead zone
Stephen Kingהאב - טרגדיה בשלוש מערכות
אוגוסט סטרינדברג


הדפסה:
» כפסיפס תמונות
» כטבלת טקסט
» כטבלת תמונות וטקסט

» לרכישת ספרים מהרשימה
רשימת הקריאה הינה ציבורית.
מכילה 151 ספרים.
גררה 6315 צפיות.
עודכנה לאחרונה לפני 9 חודשים.

מה דעתך על הרשימה?
בת 40
קדימה
ואני כבר חשבתי שלעופרה ווינפרי באמת יש מועדיון-קריאה....
בת
תל אביב
נהניתי לקרוא את רשימתך (אפילו גנבתי כמה ספרים לעצמי...) עם חלק מאבחנותיך הסכמתי, עם חלק לא אך התבדרתי.

1. 4 בלונדיניות / קנדיס בושנל
4 סיפורים מאת מחברת "סקס והעיר הגדולה", במרכז כל אחד מהם ניצבת לה בלונדינית אמיתית. אהבתי במיוחד את "פלטינה", שמסופר מגוף ראשון של בחורה קצת מטורללת הנשואה לנסיך. ספר מדליק, כיפי ומשעשע.
2. American Splendor: The Life and Times of Harvey Pekar / Harvey Pekar
קומיקס אלטרנטיבי. הבסיס לסרטם המשותף של רוברט פולצ'יני ושרי ספרינגר, "אמריקן ספלנדור". האוגדן עב הכרס הזה כתוב כסיפורי "Slice of life", מחייו של הקומיקסאי הארווי פיקאר – אספן תקליטי ג'אז הנפגש עם חבריו, מחפש אהבה ומתחבט בשאלות קיומיות. עשוי להיות משעמם לעיתים (מה לעשות, לא כל פלוץ שתקע בחייו יעניין מישהו, גם אם הוא מצויר), אך ככל שנכנסים אליו הוא מצליח לגעת. הקומיקס מורכב ממאיירים שונים, בהם רוברט קראמב הנודע.
3. Cold Spring Harbor / Richard Yates
הרומן האחרון של ריצ'רד ייטס וגם הוא – כמה מפתיע – עוסק בזוגות צעירים שחיים בפרברים ומנסים להתגבר על הקשיים שמאכילים אותם החיים. ייטס משייט באלגנטיות מדמות אחת לשניה, תוך שהוא עוסק בגבריות האמריקאית, במשפחה, נישואין, צבא, הורים וילדים. יש בכתיבה המאוד אמריקאית שלו איזה מבט אבהי, אבל גם צד מחוספס ומצ'ואיסטי שלעיתים אני מוצא אותו משעשע. ספר חביב, בסך הכל.
4. Eeeee Eee Eeee / Tao Lin
ספר קומי-קיומי מופרע אך רגיש בדרכו, על עולם של חיות מדברות ובני אדם הכמהים לקשר אנושי. טאו לין הוא סופר / משורר / בלוגר אמריקאי ממוצא טייוואני, שכולי תקווה כי יתגלה כאן מתישהו.
5. Four past midnight / Stephen King
ארבע נובלות של סטיבן קינג, שפורסמו בשנת 1990, אך טרם ראו אור בעברית (וחבל). הקובץ נפתח עם "הלנגולירס" – נובלה מעולה על קבוצת נוסעים המתעוררים משנתם במהלך טיסה ומגלים כי מרבית הנוסעים האחרים במטוס נעלמו בעודם באוויר; "חלון סודי" – מתאר מאבק עקוב מדם של סופר המואשם בפלגיאט; "שוטר הספרייה" – נובלה מוזרה המבוססת על הרעיון של שוטר המעניש ילדים שמאחרים להחזיר ספרים לספריה, שמתפתח לממדים של סיוט מבהיל. את "כלב החמה" טרם קראתי. סך הכל, קובץ מומלץ, כולל ההקדמות המהנות של הקינג בכבודו ובעצמו.
6. Ghost World / Daniel Clowes
קומיקס אלטרנטיבי אדיר. רבקה ואיניד הן שתי נערות ציניות ואבודות המחפשות את דרכן לאחר שסיימו את בית הספר התיכון. בינתיים הן מתחברות עם ווירדוס ו- White trash בדיינרים מפוקפקים. גם הסרט שנעשה על פיו – "העולם שבפנים" – שווה במיוחד. דניאל קלאוז מלך.
7. It's a Bird… ­ / Steven T. Seagle
נובלה גראפית מרשימה ואיכותית על קומיקסאי שמתבקש לצייר את דמותו של סופרמן עבור גליון קרוב של הסדרה, מה שמהווה עבורו הזדמנות לצלול אל מעמקי עברו ורגשותיו באמצעות פירוק מיתוס גיבור העל. מיוחד, שונה ומאויר מהמם.
8. Like a Velvet Glove Cast in Iron / Daniel Clowes
מהעבודות המוקדמות של קלאוז. מעשיה לינצ'ית הזויה ואפלה שאי אפשר באמת לתאר אבל מספקת חוויית קריאה שונה ומיוחדת.
9. Lunar park / Bret Easton Ellis
ברט איסטון אליס הוא סופר מסומם לשעבר, נשוי לשחקנית הוליוודית ואב לשני ילדים. במהלך עלילת הספר מתרחשים בביתו אירועים על-טבעיים כשברקע, ילדים מתחילים להיעלם מבתיהם. "לונאר פארק", הוא "אוטוביוגרפיה" מתעתעת של מחבר "אמריקן פסיכו", הממזג בין מציאות לבדיה ועוסק במגוון נושאים בהם יחסי אבות ובנים. הוא נפתח בסערה של כשרון, כולל דיאלוגים אדירים, מצחיק בטירוף, אווירתי ומרגש.
10. N.p. / Banana Yoshimoto
11. Planetary Vol. 1: All Over the World and Other Stories / Warren Ellis
סוג של " Fringe" רק בלי מדען תשוש נפש (סתם, כפרה על וולטר) – אוגדן קומיקס ראשון המתאר קבוצה של דמויות החוקרות אירועים על-טבעיים שמתרחשים בכל מיני מקומות בעולם. סיפורים לא רעים, אם כי בזמנו לא ממש תפס אותי להמשיך. אולי שווה לתת לו עוד צ'אנס.
12. Runaways (v1), Vol. 3: The Good Die Young / Brian K. Vaughan
קומיקס. אוגדן שלישי של העונה הראשונה בסדרה.
13. Runaways Vol. 1: Pride and Joy / Brian K Vaughan
בני נוער מגלים כי הוריהם התמימים לכאורה, נתברכו בכוחות על אנושיים אותם הם מנצלים לרעה במסגרת חברותם בארגון סודי ומרושע. הם מחליטים לברוח מהבית ומתגלגלים לסדרת הרפתקאות במהלכן יגלו גם כמה דברים מפתיעים על עצמם. קומיקס מתח-אקשן-קומי שווה ביותר של בריאן ק. ווהן.
14. Runaways Vol. 4: True Believers / Brian K Vaughan
קומיקס. אוגדן רביעי ואחרון של העונה הראשונה בסדרה.
15. Runaways Volume 2: Teenage Wasteland Digest (v. 2) / Brian K Vaughan
קומיקס. אוגדן שני של העונה הראשונה בסדרה.
16. Survivor: A Novel / Chuck Palahniuk
ספרו השני והמטורף של צ'אק פלאניוק, מחבר "מועדון קרב", במרכזו בחור שהיה חבר בכת משונה שכל חבריה התאבדו. כמי ששרד את הטרגדיה, מנסה הבחור להשתלב לראשונה בחברה ומוצא עבודה כמנקה בתים. בהמשך הוא פוגש בחורה מיוחדת בשם פרטיליטי ומשם העניינים רק הופכים מסחררים ומוזרים יותר. פרשנות קורעת מצחוק של החברה האמריקאית העכשווית בספר שופע רעיונות, תיאורים גראפיים חזקים וסגנון מזהיר.
17. The Art of Naruto: Uzumaki / Masashi Kishimoto
אז כן, הציורים מגניבים, הדפים מבריקים והוא באופן כללי פריט שיהווה מקור התלהבות לכל מעריץ של הסדרה, אבל לשפוך 200 שקלים על ארט בוק של נארוטו היה ללא ספק רגע של טמטום. LOL
18. The dead zone / Stephen King
מורה עובר תאונת דרכים ונכנס לקומה. כשהוא מתעורר הוא מגלה כי פיתח יכולת על-טבעית בעזרתה הוא מסוגל לראות את הצד האפל בבני אדם, כולל התרחשויות מזוויעות שעתידות לפקוד אותם. דרמת-מתח-מסתורין נהדרת של סטיבן קינג, שמעולם לא תורגמה לעברית אך היוותה בסיס לסדרת טלוויזיה באותו שם, וכן לסרט נשכח אך די מוצלח של דיוויד קרוננברג.
19. The Humbling / Philip Roth
רומן קצר, עצוב ומדכא על שחקן תיאטרון מזדקן המפתח נטיות אובדניות, בעקבות חרדת ביצוע בימתית. למרות האפרוריות הקדורנית השורה ברומן – שעוסק בזקנה, מין ומוות – נהניתי לקרוא אותו. אהבתי את האווירה, את הפשטות של השפה והאלגנטיות של הפרוזה.
20. The long walk / Stephen King
הרבה לפני "משחקי רעב" או " באטל רויאל", כתב סטיבן קינג (תחת שם העט ריצ'ארד בקמן), ספר מורט עצבים על הדינמיקה שמתפתחת בין נערים המשתתפים בתחרות ספורטיבית מבעיתה שתכליתה ללכת מבלי לעצור. אלו שעוצרים 3 פעמים במהלך התחרות נורים בראשם – המנצח הוא זה שהולך אחרון. ספר שהקדים את זמנו וטרם תורגם לעברית.
21. Will Grayson, Will Grayson / John Green
22. Y: The Last Man, Vol. 1: Unmanned / Brian K. Vaughan
יום בהיר אחד, מתים כל הגברים על פני כדור הארץ, פרט לבחור אחד וקופיף המחמד שלו. זוהי יריית הפתיחה המובילה את הבחור למסע חיפושים אחר חברתו, כשהוא נתקל בין השאר בחבורת פמיניסטיות-רדיקליות, חיילת ומדענית, בניסיון להבין למה לעזאזל כל זה קורה. אוגדן ראשון בקומיקס מומלץ ומהנה למדי של בריאן ק. ווהן.
23. אדם נכנס לחדר / ניקול קראוס
שיעמומון. הכתיבה של קראוס עדינה ורגישה לפרטים הקטנים אך בספר יש בקושי עלילה, הוא מתקדם נורא לאט, ופרט לחלקו האחרון והמרגש היה לי קשה מאוד לצלוח אותו.
24. אהבה בדלתיים סגורות / רם אורן
25. אחד משלנו / מייקל מרשל
הספר הגרוע ביותר של מרשל עד כה. עלילה בלשית בעולם עתידני אני מוכן לבלוע בכל יום בשנה. אבל ספר שמושפע בבירור מוויליאם גיבסון (ג'וני נימוניק), המתרחש בעולם בו למכשירים אלקטרוניים יש אישיות, ומסתיים בקישקוש ניו-אייג'י מגוחך, גורם לי בעיות עיכול קשות.
26. אחרי החשכה / הרוקי מורקמי
כשסיימתי את הספר חיבבתי אותו מאוד. היה משהו מכשף באווירה שבו. הסיפור כולו מתרחש בלילה אחד בטוקיו ומספר על שתי אחיות: האחת יושבת במסעדה, השניה שרויה בקומה. הסיפור מועבר באמצעות הוראות בימוי מינימלסטיות. בטווח הרחוק, הספר לא השאיר בי איזשהו משקע וכיום אני סבור שמדובר ביצירה זניחה יחסית של מורקמי במסגרת גוף העבודה המפואר שלו.
27. אל תגלה - פרוזה # / הרלן קובן
מתח אמריקאי. זריז. יעיל. לא הגיוני בעליל. כמו לראות סרט אקשן מהנה בשתיים בלילה.
28. אני , רובוט / אייזיק אסימוב
מקבץ סיפורי פואנטה חביבים עם ניחוח מיושן משהו, המתחיל בתקופה בה הגיחו לעולם דגמים פרמיטיביים של רובוטים, ומסתיים בעידן בו הרובוטים הם כבר חלק אינטגרלי מהחברה.
29. אני אוהב את תמיר / אלי להר
30. אנשי הקש - עולם אנשי הקש #1 / מייקל מרשל
החלק ראשון בטרילוגיית המתח של מייקל מרשל הוא ספר אפל, איטי, מפחיד ומצוין, המאגד את נסיונותיהן של מספר דמויות לרדת לפשרה של אגודה מסתורית ששורשיה נטועים עמוק בעבר, כשבראשה עומד נבל רב עוצמה.
31. אף אחד לא שייך לכאן יותר ממך / מירנדה ג'ולי
32. ארוחת בוקר בטיפני'ס (2009) - נובלה # / טרומן קפוטה
ספר שהוא כמו קצפת בצורת לב על כוס קפה חיבוק במקס ברנר. אוברייטד אומנם, אך כן, יש בו קסם והסיפורים הקצרים האחרים של קפוטה פשוט מענגים.
33. ארוחת הערב / הרמן קוך
קצבי, אפל ומעורר מחשבה.
34. ארי ודנטה מגלים את סודות היקום / בנג'ימן אלירה סאיינז
35. אתן לך את השמש / ג'נדי נלסון
36. בגן אידן / קייג' בייקר
אם חשקה נפשכם ברומן רומנטי סייבורגי המתחיל בתקופת האינקוויזיציה הספרדית וממשיך באנגליה של 1533 זהו הספר בשבילכם. האמת, ספר ממש חביב. יש בו אפילו בוטניקה.
37. בחיל וברעדה / אמלי נותומב
38. בית-בובות / הנריק איבסן
39. בנים ואוהבים (2005) - כולל מבוא והערות / ד.ה. לורנס
וואו, זה חתיכת ספר מעייף. צריך לתת ללורנס לכתוב עלונים של קימחי תאורה כי מעולם לא ידעתי שיש כל כך הרבה דרכים לתאר השתברות של אור. וברצינות, מדובר ברומן התבגרות מאסיבי שרוב הזמן כתוב טוב אך גם לא פעם משעמם, ארכני, עם אינספור תיאורים ודמות ראשית שבשלב מסוים הופכת להיות בלתי נסבלת. פול הוא נער שחולם להיות אמן, בן לאב אלכוהוליסט ואם החונקת אותו באהבתה. במהלך חייו הוא מתאהב בשתי נשים: האחת חסודה ותמימה השניה בשלה וסוערת, כשמעל שתיהן ניצבת אימו הבלתי מעורערת. כמו כדור פינג פונג הוא מטיח את עצמו ללא הרף, כל פעם לכיוון אחר. צר לי, אך למרות ההילה האופפת את דמותו הסוערת של המחבר, היה לי קשה מאוד לסחוב את העלילה המתישה הזו, שפשוט לא מצדיקה את אורכה.
40. ג'ין : בור אדום בין מרצפות מפורדות / אלן רוב-גריה
41. ג'ק - ספרית מעריב - סיפורת # / א' מ' הומס
סיפור התבגרות רגיש ויפה על נער שאביו עזב את הבית בשל נטיותיו ההומוסקסואליות. הספר מעלה שאלות הנוגעות בזהות ומשפחה, וכתוב מנקודת מבטו של הנער.
42. דברים מוזרים קורים / קלי לינק
מבריק. מצחיק. פנטסטי ומדליק. מישהו אמר ספר של קלי לינק?
43. דולי סיטי (מחודש) / אורלי קסטל-בלום
מומלץ לכל אם בישראל! מבריק ומטורף.
44. דם מלאכים - עולם אנשי הקש #3 / מייקל מרשל
הספר הטוב ביותר בטרילוגיית "אנשי הקש". הסיפורים שטווה מרשל במהלך העלילה מתלכדים לסוף מסחרר, היסטרי ומורט עצבים שמהווה את נקודת השיא של הסדרה.
45. דמדומים - דמדומים #1 / סטפני מאייר
איך לעזאזל הספר הזה לא היה מועמד לפוליצר או לפחות לנשיונל בוק אוורד? יצירת מופת פיוטית, עמוסת רבדים, תשוקות נסתרות ודמויות חידתיות שלא מפסיקות להפתיע במורכבותן. סתם, סתם. הביקורת מתייחסת כמובן לליקוי חמה.
46. דקסטר חולם חלומות אפלים / ג'ף לינדסי
מי שראה את הסדרה, הספר לא יחדש לו הרבה, ובכל זאת, דרמה-קומית-שחורה על בחור שבבוקר עובד כמנתח נתזי דם בזירות רצח ובלילה רוצח סדרתי של אנשים רעים. הנימה העולצת משהו של דקסטר מבדרת באופן מעוותת והקו המוסרי שהוא חוצה בהחלט מעורר מחשבה. אהבתי.
47. האב - טרגדיה בשלוש מערכות / אוגוסט סטרינדברג
48. האדון שנפל לים / הרברט קלייד לואיס
49. האדם הזקוף - עולם אנשי הקש #2 / מייקל מרשל
החלק השני והמעט מיותר בטרילוגית המתח של מייקל מרשל. לא מדובר בספר רע, אך הוא מבחינתי החוליה החלשה מבין השלושה.
50. האדם המשוכפל / ז'וזה סאראמאגו
51. האח הקטן / קורי דוקטורוב
52. האי של סופייה (סופיה) / ויקטוריה היסלופ
לא כוס התה שלי.
53. האלים משתוללים / מארי פיליפס
קומדיה בריטית חיננית ומבדרת השואבת השראה לא מבוטלת מסגנונו של פ.ג'.וודהאוס. האלים היווניים איבדו מכוחם וכיום הם מתגוררים בבניין מתפורר בלונדון ורבים ביניהם כמו כל משפחה ממוצעת. כל אחד מן האלים עוסק במקצוע הקרוב לתחום התמחותו (אפרודיטה למשל, מנהלת שיחות סקס בטלפון), ובתוך כל הקלחת הגועשת הזאת, נרקם סיפור אהבה בין זוג נעבכים לונדוני. ספר שנקרא בנשימה אחת והוא כמו מפגש עם חבר מצחיק במיוחד.
54. החלקיקים האלמנטריים / מישל וולבק
ספר חובה לכל בן אנוש. אם נדמה לכם לא פעם שהחיים עלובים, הסקס גרוע, שאתם שונאים את כולם ושסדנאות רוחניקיות מועילות לחייכם כמו האזנה לרעש לבן, יש לי ספר מצוין להציע לכם.
55. היפופוטם / סטיבן פריי
עסיסי, אינטלגנטי ומצחיק ברמות.
56. הכול משנה / רון קורי
ספר מפתיע, מצחיק ומוצלח מאוד העוסק בגורל, משמעות, התבגרות, משפחה, אלכוהוליזם, ספורט, חברה, אהבה ואנושות.
57. המדריך למצית בתי כותבים בניו אינגלנד / ברוק קלארק
58. המוות והפינגווין / אנדריי קורקוב
59. המחוננים / אסף צפור
מעבר לשלל הסיפורים המעולים שמצליחים ללכוד במדויק את ההוויה הישראלית, לא זכור לי שצחקתי כל כך בסיפור קצר, כמו שצחקתי בסיפור "בתיאטרון".
60. המלשינים / ברט איסטון אליס
קובץ סיפורים קצרים הקשורים אחד לשני באמצעות דמויות שבסיפור אחד מוזכרות ברקע ובסיפור אחר מככבות בפרונט. ספר מצוין, על דמויות אבודות, עשירות, וריקניות בלוס אנג'לס של שנות השמונים, המזכיר בסגנונו את "פחות מאפס", ומקפיץ את רמת הניכור בכתיבה של אליס דרגה אחת למעלה (ויש בו אפילו ערפדים!).
61. המעניק - המעניק #1 / לויס לורי
מד"ב חברתי מעורר מחשבה.
62. המצפן הזהוב (עטיפת הסרט) - חומריו האפלים #1 / פיליפ פולמן
63. המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה / מארק האדון
שאלתי את "המקרה המוזר..." מבחורה שדווקא לא סבלה אותו, וכשהחזרתי לה אותו זה היה בצירוף מכתב עם סמיילים וכאלה. נהנתי ממנו מאוד. קטן, חמוד ורגיש.
64. המשחק של אנדר - המשחק של אנדר #1 / אורסון סקוט קארד
65. הנשף - דויד גולדר / אירן נמירובסקי
הנשף הוא סיפור נקמה זוהר על ילדה המתחשבנת עם אמא מהגיהנום. דויד גולדר הוא סיפור שמדכא את התחת, על מליונר שמשפחתו עושקת אותו והוא כל כך מבאס שבא לקפוץ מהחלון כשהוא מסתיים (ומה הקטע עם ההערות האנטישמיות? את יהודיה למען השם).
66. הסחת דעת / הנינג מנקל
67. הסיפור השלושה-עשר / דיאן סטרפילד
יש בו אווירה אפלולית וסיפור מושך אך ככל שנכנסים לתוכו מגלים עד כמה שהוא נמתח ולפרקים אף משעמם.
68. הסכין המעודן - חומריו האפלים #2 / פיליפ פולמן
69. הספר הזה יציל את חייך / א.מ הומס
70. העובדות שמאחורי בני רוקאמטיו מהלסינקי / יאן מרטל
לפני חיי פאי, כתב יאן מרטל קובץ בן ארבעה סיפורים קצרים. סיפורים טובים, לא מדהימים, אבל שווים קריאה. הסיפור הנושא את שם הקובץ עוסק בבחור שגוסס מאיידס והוא בין הסיפורים הבודדים שקראתי שגרמו לי ממש לבכות. מבלי ששמים לב נוצר איזשהו לחץ רגשי ובשלב מסוים אתה פשוט נשבר.
71. העלמה יוליה[אור-עם] / אוגוסט סטרינדברג
72. הפולשים / מייקל מרשל
סך הכל סיפור מתח-מד"בי עם עוצמה וכתיבה טובה אך הוא גונב מכל כך הרבה סרטים וספרים שקצת קשה לצאת במחולות וצהלולים עבורו.
73. הצל של אנדר - הצל של אנדר #1 / אורסון סקוט קארד
74. הצמחונית / האן קאנג
75. הקטרקט בעיני הרוח / אופיר טושה גפלה
76. הרחבת תחום המאבק / מישל וולבק
מישל וולבק מחזיק שקית קניות מהסופר, מעשן סיגריה ולובש מקטורן מהוהה. השילוב שבין הטריוויאליות האפורה של חיי היום יום להנאות הקטנות והמזיקות של החיים הבורגניים אינו זר לפרוזה המנוכרת והממכרת שלו. נסו אותו.
77. השם של העולם / דניס ג'ונסון


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ