מבחינתי זה ספר חובה. נתנאל בן 30 ממרכז שפירא

אני אשתדל להכניס את הספרים שמבחינתי הם ספרי חובה בספריה, בשל יחודם, תוכנם, הרעיון שמאחוריהם, או כי הם ספרים ייצוגיים לז'אנר אליו הם משתייכים.


הדפסה:
» כפסיפס תמונות
» כטבלת טקסט
» כטבלת תמונות וטקסט

» לרכישת ספרים מהרשימה
רשימת הקריאה הינה ציבורית.
מכילה 19 ספרים.
גררה 3486 צפיות.
עודכנה לאחרונה לפני 8 שנים ו-3 חודשים.

מה דעתך על הרשימה?
1. The Lies of Locke Lamora - The Gentleman Bastards # / Scott Lynch
לוק לאמורה הוא חכם כמו שד, חלקלק יותר מצלופח ומשרה קסם יותר ממרלין הארור בכבודו ובעצמו.
2. אבדות - פרוזה # / מיכאל שיינפלד
ספר שנגע בי, מלא רגש. הספר דיבר אל נפשי ושמחתי כשקראתי אותו באותו רגע ספציפי בחיי.
3. אוסקר ויילד - סיפורים / אוסקר ויילד
אין ספק, שכל אדם צריך להכיר לפחות את דרכו של אוסקר ווילד בקודש, מזעזעת ככל שתהיה. לא מומלץ לקורא הצעיר.
4. אלנקם - סיפורו של לוחם חרות ישראל / עזרא יכין
הספר מרגש ואותנטי, ראוי להכיר את הלך הרוח בתקופת קום המדינה. הספר מעביר אידאלים ומתח בשפתו העשירה של הסופר.
5. באין משפחה / הקטור מאלו
ספר מרגש זה הוא לא רק דיוקן של ילד אמיץ אלא גם מסמך מזעזע על חיי ילדים מדלת העם במאה התשע-עשרה - והוא נכס "צאן ברזל בספרות הקלאסית, לצד "אוליבר טוויסט" של צ'ארלס דיקנס ו"הלב" של אדמונד אמיציס."
6. בשבילה גיבורים עפים / אמיר גוטפרוינד
פשוט רומן ארצישראלי טוב.
7. דואט בביירות / מישקה בן-דוד
עד היום ספרי מתח של סופרים ישראלים, בייחוד כאלה שמדברים על המוסד, הם ספרים שמבחינתי היו מאכזבים עד בינונים. ואילו הספר הזה, שגם אם הוא לא מהמדהימים שקראתי, שובר לחלוטין את המיתוס שאין דבר כזה ספר מתח ישאלי נורמאלי.
8. הגלדיאטור ממצדה / ג'ון פרדמן
אחד הסיפורים המוצלחים שנכתבו על אחד מהדפים הקודרים ביותר בהיסטוריה היהודית. כתוב בצורה מוצלחת. הסיפור דמיוני כמובן, אך המאורעות הרוחשים סביב גיבורינו והעולם בו הוא צועד, היו וקרו.
9. הירח הקר / ג'פרי דיבר
אחד מספרי המתח המוצלחים שקראתי, התעלומות בספר מלאות בפיתולים, בנויות שכבות על גבי שכבות, ונשזרות במקומות הכי לא צפויים. הקריאה היא חוויה והתענוג שהיה לי כאשר הסופר קילף בשבילי שכבה מעל שכבה הוא מעל ומעבר ממה שציפיתי.
10. הכלב היהודי / אשר קרביץ
הספר כבש אותי ונתן לי נקודת הסתכלות חדשה (וכלבית) על תקופת השואה. מעבר לפסוקים והפרשנות החדשנית שלהם ששולבו בעלילה בצורה גאונית, ההלצות של כורש שחלקם הן בשפת האידיש הן לכל הדעות פנינים.
11. חוות החיות - כריכה רכה / ג'ורג' אורוול
אחד ספרי הבסיס לספריה שמכבדת את עצמה. סאטירה מעולה על קפיטליזם וסוציאליזם. ג'ורג'אורוול הוא סופר בחסד המסוגל להעביר בסיפור הנראה כסיפור ילדים את אחד המשלים המשמעותיים ביותר שקיימים. הספר מבחינתי היה אחד הספרים היותר משמעותיים בחיי. הספר תרם רבות לעיצוב דעתי, לידע כללי ולידע ביקורתי. אני ממליץ לקרוא ולהקריא.
12. טוסה-טוסה מטאטוסה / שלמה אבס
הספר הראשון שקראתי, פתח בפני את העולם המופלא.
13. ככה זה בעברית / דתיה בן-דור
קראתי אותו לראשונה בכיתה ה' אם זכרוני אינו מטעה אותי ואין ספק שזה אחד הספרים המעצבים ביותר שקראתי. הספר פשוט משך אותי ללמוד עיברית ולהעשיר את אוצר המילים שלי, קסם השפה העיברית מועבר בספר הזה בצורה אמיתית וחיה ועם זאת פשוטה לכל ילד.
14. מלחמת האדם הזקן - מלחמת האדם הזקן #1 / ג'ון סקאלזי
מודה ומתוודה, בנוגע לספר מדע בדיוני שיכנס כספר חובה התלבטתי רבות, כל כך הרבה סופרים בעלי שם וספרים מעוררי תאבון... מ"מסעות טאף" דרך "אומן השיר" ו"המשחק של אנדר" וכלה "באני, רובוט" (הספר לא הסרט) בסוף בחרתי להכניס לרשימה את "מלחמת האדם הזקן". ספר מוצלח מאוד ואין כדוגמתו לעורר את התיאבון לז'אנר הבעייתי הזה.
15. עוגות יום הולדת / ג'וזי מנדלסון
הספר הזה על שלל עוגותיו היה מאז שהייתי קטן כספר קסם שהיתי מטייל בין דפיו והזוהר שברק בעיניי היה הזוהר של ילד שהגיע לממלכת הממתקים עליה הוא חלם, ארץ שהבית של עמי ותמי היה רק הפרבר הכי רחוק שלה, ארץ שבה הים היא מיץ אוכמניות והעננים הם ממרשמלו, הבניינים עשויים משוקולד ועל העצים גדלים להם סוכריות, החיות עשויות מגומי וצמח עוגיות השוקלד צ'יפס גדל לכל אורכו של נהר החלב הגדול.
16. פרשת גבריאל תירוש / יצחק שלו
הספר המדהים הזה משלב בתוכו ציוניות, הרפתקאה, אהבה, שפה גבוהה, טרגדיה וגם שביב תקווה שלא כבה.
17. קורות בלגראת הקוסם / דיוויד אדינגס
ספר שלדעתי חובה שיהיה בספריה, ספר ייצוגי מאין כמוהו לז'אנר הפנטזיה הכולל בתוכו את כל המרכיבים הנחוצים, קסם, אלים שליחות חוצה דורות וגיבור קטן שנגרר לזה בעל כורחו.


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ