תקציר הספר
שבעה דברים על גיבורת החיים חלקי שבע:

1.היא שונה (כלומר משונה). וגאונה.
2.כמעט כל דבר מעניין אותה. אבל דברים מסוימים - כמו צמחים ושאלות רפואיות - מעניינים אותה יותר.
3.היא למדה - בדרך הקשה - שהחיים מאוד לא הוגנים לפעמים.
4.היא מבינה שמשפחה היא מה שעושים ממנה, ושהאנשים שמבינים אותך ובוחרים לחלוק איתך את חייהם הם האנשים הכי חשובים.
5.אין לה הרבה חברים, אבל היא תעשה כל דבר למען אלה שיש לה.
6.היא יודעת שהדבר הנפלא ביותר בעולם הוא להרגיש שייכת.
7.הסיפור שלה יגרום לכם לצחוק, לבכות ולהעריך מחדש את החברים שלכם, את המשפחה שלכם ואת הדברים סביבכם.


הולי גולדברג סלואן נולדה במישיגן את ילדותה בילתה בהולנד, איסטנבול – בזיכרונה זו אחת השנים המעניינות בחייה - וושינגטון הבירה, ואורגון. את התסריט הראשון שלה היא מכרה בגיל 24 ל-Paramount Pictures. גולדברג סלואן כתבה שמונה סרטים לכל המשפחה: שלושה מהם לאולפני וולט דיסני, ובהם "תוצרת אמריקה" בכיכובה של וופי גולדברג. ספריה מתורגמים ל-19 שפות.

החיים חלקי שבע כיכב שבעה חודשים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס זכה בפרסים ספרותיים ובימים אלה מעובד לקולנוע. הוא מאחד שלושה נושאים שמעסיקים מאוד את גולדברג סלואן: אחרות, משפחה וגאונות.


ההורים שלה חשבו את עצמם לביטניקים עם ילדים, והיא אומרת שהייתה לה ילדות נפלאה. אבא שלה היה פסיכולוג רב תחומי ובשל עבודתו המשפחה עברה דירה כל שלוש שנים. לשהות שלה באיסטנבול הייתה השפעה גדולה על התפתחותה כסופרת: "בטורקיה הרגשתי 'אחרת'. הייתי שונה באופן שבו נראיתי והייתי בבית ספר שהיו בו אולי חמישה תלמידים זרים. רוב השעורים היו באנגלית אבל היו כמה בטורקית, ובשעות האלה ביליתי בספרייה. שם, לא ברור לי למה, קראתי את כל מדף הספרים האפרו-אמריקאי. בדיעבד אני מבינה שזאת הייתה 'הזדהות עם האחר', אני הייתי אאוטסיידרית. עד היום אני מזדהה עם האדם בחדר שנראה אחרת מכולם ואפשר לראות את זה בכל אחד מסרטי. זה אירוני משום שבאמריקה אני נראית כמו כולם."

כשהייתה בקולג' אבא שלה עזב את אמה לטובת סטודנטית שלו והיא עצמה גרושה. היא מרגישה שכל היצירות שלה עוסקות בפירוק והרכבה של משפחות כולל החיים חלקי שבע.

החיים חלקי שבע איפשר לה לכתוב על נושא נוסף שסקרן אותה: ילדים מחוננים. אביה היה ילד מחונן שהחל ללמוד באוניברסיטה בגיל 16, ושני ילדיה למדו בבית ספר למחוננים. מאידך גיסא היא התעניינה מאוד בחייו של סטיב ג'ובס שגדל במשפחה מאמצת, כמו גיבורת ספרה.


החיים חלקי שבע נכתב בתגובה לאירוע אמיתי: בעלה לשעבר, אבי שני ילדיה, מת באופן פתאומי. הם אמנם היו גרושים אך נשארו קרובים מאוד. מותו היה מהלומה גדולה עבורה: "ניסיתי לכתוב את מה שהרגשתי, והרגשתי כמו ילדה קטנה, האובדן היה כל כך גדול. לא היה קל לכתוב את הספר הזה." היא מודה שהתייאשה כמה פעמים אבל המו"ל שלה לא ויתר.


רשימות קריאה בהן מופיע החיים חלקי שבע
טובים- 4 כוכבים | nogalo בת 37 מהרצליה רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

קראתי וזה נחרט בזיכרוני | Drunk Reader בת 17 מספרייה רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשלקט ספרים מאת הולי גולדברג סלואן
שם הספר
אני אהיה שם
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של הולי גולדברג סלואן


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ