שהיאוש והטרגדיה ייפגשו / יהונתן לוין

שהיאוש והטרגדיה ייפגשו

יהונתן לוין

יצא לאור ע"י הוצאת פרטית, מכיל 184 עמודים,

הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
79% בנים
11 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:39
2145 התעניינו בספר


תקציר הספר
שהיאוש והטרגדיה ייפגשו מרכז שירים וטיוטות שנאספו לאחר מותו של המחבר, יהונתן לוין. הכתבים נערכו מתוך מחברות וקרעי דפים ספוגים בריח גראס רפואי שנמצאו ארוזים בארגז קרטון פשוט. במהלך השנים המחבר דיבר על ספר שבכוונתו להוציא. ספר כזה לא נמצא בעזבונו ויתכן כי המחברות והפנקסים היו הבסיס לספר זה. מדובר בתשע מחברות ופנקסים שנכתבו בין השנים 2002 – 2015, החל מהשחרור מצה"ל ועד יממה לפני פטירת המחבר.
(מתוך הקדמת העורך)
שהיאוש והטרגדיה ייפגשו הוא ספר שמביא מילים שהושתקו. נפשו של יהונתן ביקשה לדחות את הידיעה [...] אירוע הפגיעה אינו מצליח להתנסח במוחו של יהונתן הילד, אין לו מילים והן אינן מספיקות כדי לתאר את עצמת החוויה הטראומתית ולכן אירוע הפגיעה אינו הופך לזיכרון שניתן לספר אותו [...] הטראומה חיתה בתוכו והתגלמה דרך רישומיה בנפשו ובגופו - הנפש והגוף סיפרו את סיפור הטראומה שלא סופר, שלא נודע - לא ליהונתן ולא לקרובים אליו. כשנה לפני מותו של יהונתן, תחושות הגוף הפכו לפתע למילים.
(מתוך אחרית הדבר)

התחיל לקרוא לפני 4 חודשים


יהונתן לוין (סופר על המוקד)
יהונתן לוין (1979-2015), נפטר ממחלת הסרטן בגיל 35. מחלת הסרטן תקפה את יהונתן חודשים ספורים לאחר שחשף בפני משפחתו וחבריו בפתיחות מפתיעה ובאומץ לב נדיר סוד של פגיעה מינית שעבר בילדותו. הסוד היה מוסתר אף מיהונתן עצמו בשל תהליך הדחקה וניתוק שאת רישומיו בנפשו הסוערת ניתן למצוא בין כתביו... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ