תקציר הספר
לילה אחד שוב פקד את הרועה הצעיר אותו החלום, חלום על אוצר נסתר הטמון ליד הפירמידות במצרים. הוא מחליט לעזוב את עדרו ואת שדות המרעה באנדלוסיה מולדתו, וללכת דרך ים ומדבר בעקבות חלומו. בדרכו הוא פוגש בכוחות המופלאים המלווים את בני האדם משחר הימים: האותות של אלוהים, והמסתורין של נשמת העולם, שגם אנו יכולים להיכנס לתוכה אם רק נדע לשמוע לקול לבנו.

פעם בדור מופיע ספר המשנה את חייהם של קוראיו. האלכימאי הוא ספר כזה, אולי בשל המשמעות האוניברסלית שלו: אדם נוטש את אורח חייו ויוצא להגשים חלום. בסיומו של מסע ארוך ורב השראה הוא מגלה אמיתות מופלאות, על החוכמה שבהקשבה לרחשי לבנו, על היכולת לזהות אותות הנקרים לנו במסלול חיינו, על חשיבותה של ההתבוננות בעצמנו, ומעל הכול - על הצורך ללכת בעקבות חלומותינו.

קסמו של האלכימאי, החורג ממסגרת של זמן ומקום, עשה את הספר לאחד מרבי המכר הגדולים ביותר. כשני מיליון עותקים כבר נמכרו ברחבי העולם, והוא היה לקלסיקה מודרנית. בברזיל לבדה נמצא הספר ברשימת רבי המכר חמש שנים רצופות.

"בספר הזה יש קסם קומי, מתח דרמטי, תובנה פסיכולוגית וחכמת דורות, כבאגדת עם. זהו סיפור אקזוטי שיקסום לצעירים ולזקנים כאחד" (פבלישרס ויקלי)
"קריאת חובה" (רפידס פרס)
"בלתי נשכח ורב משמעות כמו "הנשיך הקטן" (אמריקן סטייטסמן)
אגדה מופלאה על הקסום שבמסעות: במדע להגשמת ייעודנו" (אנתוני רובינס)

הסופר הברזילאי פאולו קואלו נחשב לסופר שספריו הם הנמכרים ביותר באמריקה הלטינית. קואלו הקדיש לאלכימיה - אותה אומנות עתיקה וסודית - אחת-עשרה שנים, שבמהלכן למד את לשון הסמלים שלה ואת העבודה המעשית שלה.


רשימות קריאה בהן מופיע האלכימאי (הוצאת כתר) - כריכה קשה
למכירה - 10 ספרים ב50,ספר אחד ב10 | nogalo בת 37 מהרצליה רשימת הקריאה עודכנה שלשום

סיפורת למכירה | scoe בת 35 מכפר סבא רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחציפאולו קואלו (סופר על המוקד)
פאולו קואלו נולד ב-24 באוגוסט 1947 בריו דה ז'נרו, ברזיל. כנער תמיד רצה קואלו להיות סופר אך אימו תמיד אמרה לו: " "יקירי, אביך מהנדס, הוא אדם הגיוני וסביר עם חזון ברור של העולם. האם אתה באמת יודע מה זה אומר להיות סופר?". קואלו עבר הרבה טילטולים וסערות עם הוריו עקב מקצועו וחלומו. הוא נרשם ... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ