אריק שרון ראש ממשלה

מבט אישי

דב ויסגלס

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות ספרים, בשנת 2012, מכיל 310 עמודים, עיון » ביוגראפיות


הוסף לסל
קנה חדש: ₪118.00 ₪106.20

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.2
80% בנים
4 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:35
991 התעניינו בספר

תקציר הספר
לאחר שנים ארוכות של ביקורת נוקבת, רדיפה ולעתים אף נידוי זכה אריאל שרון, כראש ממשלה, לשפע של אהדה, תמיכה ואף אהבה. התנהלותו השקטה והבוטחת, המקרינה נחישות, מכובדות וסמכות, יצרה תחושה שיש על מי לסמוך. כאיש שהגשים את פסגת שאיפותיו- להיות "ראש הממשלה של היהודים", כדבריו- שרון התפייס עם עצמו, עם סביבתו ואף עם יריביו.

עו"ד ויסגלס, שהיה לצדו 24 שנים כפרקליט, כיועץ וכחבר, ובשנים 2002-2005 כיהן כראש לשכתו, משרטט בספרו אריק שרון:ראש ממשלה את דיוקנו של שרון, אולי הבולט מבין אישי הציבור בישראל בעשורים האחרונים. ממבט אישי קרוב מתאר ויסגלס את שרון המנהיג והאדם: התבונה, האומץ, קור הרוח, המנהיגות הטבעית ושפע ההומור.

בספר, העשיר בגילויים ובסיפורים שלא פורסמו עד כה, מספר ויסגלס על המהלכים המדיניים והביטחוניים שהוביל שרון: מיגור האינתיפאדה ודחיקת ערפאת לשולי החיים המדיניים, בניית יחסי אמון ושיתוף-פעולה חסרי תקדים עם המימשל האמריקני, ההתנתקות מעזה והקמת "קדימה".

ברגישות ובגעגועים פורש ויסגלס את מהלכו המרתק של "המהפך" שעבר שרון מנהיג ימין קיצוני, ממחוללי ההתיישבות בשטחים, שהיה למדינאי מתון ומעשי, אך בד בבד אמיץ ונחוש; מנהיג שהוביל את ממשלתו להחלטה על הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל. מדינאי אשר בעברו היה כמעט "מוקצה" בדעת הציבור בישראל ובעולם, וסיים את כהונתו כראש ממשלה אהוב וכמושא להערצה ולחיבה של הקהילה הבינלאומית.

דב ויסגלס, מבכירי הפרקליטים בישראל, היה יועצו וידידו של אריאל שרון מאז ייצג אותו בוועדת החקירה לאירועי סברא ושתילה (1982). ויסגלס נטל חלק, כפרקליט, במרבית האירועים המשפטיים הציבוריים המרכזיים בישראל.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ