לוגיקה בפעולה

דורון אביטל

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת זמורה ביתן, בשנת 2012, מכיל 292 עמודים, עיון » כתבי עת


הוסף לסל
קנה חדש: ₪94.00 ₪84.60

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:38
1428 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה נולד בשדה הקרב ובלילות של מבצעיים חשאיים במרחבי המזרח התיכון, אך גם בחדרי ההרצאות של מיטב המחלקות לפילוסופיה ולוגיקה של האקדמיות במערב. הוא מיועד למצביא, למנכ"ל, למנהיג הפוליטי, ליזם, לאיש העסקים והכלכלה, אך גם לקורא הצעיר העומד חדור תחושת קסם והְפּעלוּת אל מול סיפורם של גיבורי עבר, לוחמים, מנהיגים ואנשי שורה בצמתי החלטה גורליים. הוא נועד לכל מי שמקבל החלטות בחייו – כלומר, לכולנו.

לוגיקה בפעולה הוא ספר מטלטל, פרי עטו של הוגה ולוחם. דורון אביטל עשה את בחרותו בחדרי המבצעים ובשדות הקרב בהם תכנן והוציא לפועל מבצעים שרובם עלומים, ושהידועים שבהם נקראים כמו סיפורי הרפתקאות המציתים את הדמיון. אחר כך המיר את הקריירה הצבאית בקריירה אקדמית מרתקת, ואת ניסיון החיים שצבר בשני העולמות הללו יצק לתוך ספר זה, שישנה מן היסוד את תפיסותיו של הקורא בנוגע לתכנון, ניהול וביצוע.

ביד אמן שוזר המחבר את סיפורם של קרבות ומבצעים נועזים עם סיפורו של שדה הקרב האינטלקטואלי - סיפורה של הפילוסופיה והלוגיקה של המאה ה-20 – כדי להפגיש את הקורא עם רגע האמת של היחיד, של איש הפעולה, הרגע המעמת אותו עם ההכרח להכריע: הרגע שממנו אין חזרה.

לוגיקה בפעולה מרסק את התבנית ממנה נוצרו דפוסיי הניהול והתכנון הריכוזיים, הכבולים בנהלים הכופים עצמם על תהליך קבלת ההחלטות. תחתיה מציע הספר מחשבה ופעולה גמישה, הנכונה בכל פעם מחדש לקריאה נועזת ומרחיבה של המציאות. מקבל ההחלטות של אביטל הוא מי שמאתגר את המציאות, מי שמוביל, שמחדש שמתייחס לניסיון העבר כאל נקודת ייחוס הכרחית, אך אין הוא שבוי בידיו - אדון הוא לדפוסים ולכללים, שאותם ילוש מחדש בראי הכרח המציאות והרגע.

לוגיקה בפעולה הוא ספר חובה לכל מי שצריך לקבל החלטה, או לנמק החלטה שקיבל.

ד"ר דורון אביטל נולד בישראל ב-1959. במלחמת שלום הגליל פיקד על פלוגת צנחנים, בהמשך פיקד על מבצעים מורכבים בסיירת מטכ"ל ובתחילת שנות ה-90 מונה למפקד היחידה. במהלך שירותו הצבאי זכה אביטל לאותות ופרסים רבים.
את השנים שלאחר שירותו עשה אביטל באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, אליה בא כשהוא מצוייד במכתב המלצה של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין. אביטל השלים את עבודת הדוקטוראט שלו בלוגיקה ופילוסופיה, זכה למענק מחקר יוּקרתי ולימד לוגיקה ופילוסופיה אנליטית. הוא מחזיק גם בתואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב, ובתואר שני בהצטיינות יתרה בהיסטוריה ובפילוסופיה של המדעים מאוניברסיטת תל אביב.
עם שובו לארץ מילא אביטל שורת תפקידים בכירים באקדמיה הישראלית, ביניהם: ראש בית הספר לניהול הייטק על שם ז´ורז´ לוואן בפקולטה למִנהל של אוניברסיטת תל אביב; וראש מכון בר"מ לטכנולוגיה וחברה שאותו ייסד. לצד עיסוקו האקדמי, מילא אביטל תפקיד של שותף-יועץ בקרן הון הסיכון המובילה אוורגרין. כמו כן המשיך לייעץ לדרגי הפיקוד הבכירים של צה"ל ומערכות הביטחון האחרות. כיום הוא מכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת קדימה.


התחיל לקרוא לפני שנה
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ