תיק רבין : איך תפח המיתוס / אורי מילשטיין

תיק רבין : איך תפח המיתוס

אורי מילשטיין

יצא לאור ע"י הוצאת ירון גולן, שרידות, בשנת 1995, מכיל 434 עמודים, ישראל וציונות » הסטוריהספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.778
100% בנים
9 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:44
4325 התעניינו בספר

תקציר הספר
יצחק רבין משפיע באמצע שנות התשעים, יותר מכל אדם אחר, על שרידותו של כל ישראלי ועל שרידותם של כל מערכת אנושית, ארגון חברתי ומוסד כלכלי בישראל. רוב קוראי שורות אלה סבורים שראש ממשלתם, שר הביטחון שלהם וראש המטה הכללי של צה"ל במלחמת ששת הימים, הוא אדם אמיץ ונבון, היודע לקבל החלטות קשות, ובעיקר שהוא "מר ביטחון, משמע – מקצוען ביטחוני.
ב"תיק רבין – איך תפח המיתוס" חושף ד"ר אורי מילשטיין לראשונה את הביוגרפיה הביטחונית האמיתית של רבין, מתאר איך בגלל תפקודו הלקוי חזר בו הממשל האמריקאי מתמיכתו בהקמתה של המדינה היהודית ב-19 במארס 1948, מספר על הדחתו של רבין מפיקוד על חזית הדרך לירושלים, על נטישת פקודיו ובריחתו משדה-הקרב ב-20 באפריל 1948, ומסביר איך באשמתו הישירה היתה ירושלים נצורה במלחמת העצמאות. מסתבר כי בחמישים וארבע השנים מאז התגייס לפלמ"ח צבר רבין כשלונות ומחדלים ביטחוניים שתוצאותיהם עלולות היו למנוע את הקמת מדינת ישראל. ומשקמה, היא ניזוקה מהם כמעט ללא תקנה. סיפור מנהיגותו של רבין במדינתו העצמאית של "עם הספר", מאפיין את מדינת ישראל, את כישלון הציונות ואת אי הגשמת חזונם של האבות המייסדים לכונן בארץ ישראל חברת איכות חדשה. ה'רומן' בין רבין לבין מדינת היהודים מסביר את תהליכי השקיעה והקריסה המתחוללים בישראל באמצע שנות התשעים.
ד"ר אורי מילשטיין, פילוסוף העוסק בחקר הוויית הצבא והמלחמה כמודל להבנת התנהגות האדם והציוויליזציה הנוכחית, והמפתח תורה ביטחונית-התנהגותית חדשה, מוכר בישראל ובעולם בעיקר בזכות מחקריו המרתקים והפרובוקטיביים על מלחמת העצמאות, על ההיסטוריה של הצנחנים ועל מלחמת יום הכיפורים, ובזכות הפילוסופיה הצבאית שפרסם ("תורת הבטחון הכללית – עקרון השרידות", "קץ החיים"). בספר מרתק ומעורר מחשבה זה מציג ד"ר מילשטיין את יצחק רבין כמשל למדינת ישראל, שמתוך התעמקות בו ניתן להבין את התרבות הפוליטית שלנו, ניתן להעריך את היקף "בגידת האינטלקטואלים" אצלנו, ניתן להבין את "תהליך אוסלו" ואת ברית רבין-ערפאת, וניתן להעריך את סיכוייה של ישראל לשרוד.
מי שרוצה להבין איך ילדים קטנים גירשו את צה"ל מרצועת עזה, איך הביס החיזבאללה את צבאנו המהולל בדרום לבנון, חייב לקרוא את "תיק רבין – איך תפח המיתוס". מי שרוצה להשתתף בפועל בעיצובה של ישראל אחרת, חייב להתעמק בו.


הקורא עיר הקורא מתי
The_Guardian בני עי לפני 6 שנים ו-8 חודשים מענה
קריין ירושלים לפני 5 שנים ו-6 חודשים מענה


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ