ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.125
75% בנים
6 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:49
1629 התעניינו בספר


תקציר הספר
מדינה קטנה אחת – לכמה "גופי מודיעין" היא זקוקה? לישראל יש ארבעה. אז איך הם מתאמים ביניהם את דרכי פעולתם ואת הידע? ומה יחסם – כולם כאחד וכל אחד בנפרד – למקבלי ההחלטות ולפוליטיקאים האמורים לשקול דרכי פעולה ולבסוף להחליט החלטות? האם גופי המודיעין רק מוסרים מידע? האם הם מסוגלים לספק תחזיות? ואם כן, האם רק לגבי עימותים ותרחישי מלחמה, או גם בהתייחס לשלום אפשרי? מה מעמדו של המודיעין ומה תפקידיו בעידן הדיגיטלי החדש, ששינה כליל את פני הסודיות והחשאיות המסורתיות?

אלוף (מיל') אהרן זאבי פרקש, לשעבר ראש אגף המודיעין, ותת-אלוף (מיל') דב תמרי, שהיה מפקד סיירת מטכ"ל וקצין מודיעין ראשי, רותמים כאן את ניסיונם העצום לשיחות מעמיקות על גופי המודיעין השונים, על מבצעים, על דרך ומגבלות עבודת המודיעין מול הדרג הצבאי, הדרג המדיני, גופי מודיעין זרים והתקשרות. הם סוקרים את סוגי המידע וההתרעות השונות שמודיעין מסוגל (ואינו מסוגל) לספק, וכן את אופי פעילותן של יחידות מיוחדות ואת תרומתן למאמץ המודיעיני. בתוך כך הם מציגים שלל תיאורי מקרה, אנקדוטות, לקחים מפתיעים, חוות דעת שנכתבו בזמן אמת, ועוד.

ואיך נדע? הוא ניסיון חדשני – לא להרצות תורה מלומדת אלא לשוחח. פרקש ותמרי, שני אנשי הצבא מלומדי הניסיון, אינם רק חברים לנשק, כי אם גם ידידי נפש. יחד הם מהרהרים, מטילים ספק במוסכמות, תמרי שואל ופרקש משיב, והם משאירים פתח לדיונים נוספים בשאלות על מלאכת המודיעין – שאלות שלתשובות עליהן נודעת השפעה הרת גורל על חייהם של ישראלים רבים כל-כך.


רשימות קריאה בהן מופיע ואיך נדע? - מודיעין / מבצעים / מדינאות
צבא ובטחון-עיוני | שלגייה בת 31 מגבעתיים רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 חודשים


מחיי יוסף טרומפלדור : קובץ רשימות וקטעי מכתבים
צבא ובטחון | שרון בת 26 ממרכז שפירא רשימת הקריאה עודכנה לפני שנה

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-11 חודשים


אהרן זאבי פרקש (סופר על המוקד)
אהרן זאבי-פרקש (נולד ב-7 במרץ 1948 ברומניה) הוא אלוף במילואים בצה"ל. כיהן כראש אגף המודיעין (אמ"ן) וראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל). באוקטובר 2009 מונה לנשיא המכון לתכנון מדיניות עם יהודי‏‏. זאבי עלה לישראל בשנת 1962, בהיותו בן 14. הוא בעל תואר ראשון במזרחנות מאוניברסיטת תל אביב, ... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ