קפה הבוקר בריח העשן

מפגשם של היישוב והחברה הישראלית עם השואה וניצוליה

דינה פורת

יצא לאור ע"י הוצאת יד ושם, בשנת 2011, ישראל וציונות » הסטוריה


הוסף לסל
קנה חדש: ₪118.00 ₪108.56

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
413 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר "קפה הבוקר בריח העשן" מאגד בתוכו מאמרים של דינה פורת בנושא המפגש הטעון בין היישוב היהודי בארץ-ישראל והמדינה הצעירה ובין ניצולי השואה – פרי מחקרה במשך כ-25 שנים.
כיצד ומתי הבינו בארץ שהשמדה שיטתית מתחוללת באירופה? האם עשה היישוב כל שהיה ביכולתו כדי להציל את היהודים שנגזרה עליהם כליה? כיצד ראו מנהיגי היישוב את שארית הפליטה? מה היה היחס כלפי הניצולים במדינת ישראל הצעירה ומדוע השתנה היחס הזה בהמשך הזמן? מתי התפתחה ההיסטוגרפיה הישראלית על השואה?השאלות הנוקבות הללו ואחרות עדיין מטרידות את הקהל בארץ ואת העולם היהודי, והמחברת מנסה לשפוך עליהן אור ולהעמידן בהקשרן ההיסטורי: המלחמה שפעלו בה כוחות שהיו הרחק מעבר להשפעתו הצנועה של היישוב וההתפתחויות הפנימיות במדינה בראשית התהוותה.
פרופ´ דינה פורת היא מרצה בחוג להיסטוריה של עם ישראל, ראש מרכז קנטור לחקר יהדות אירופה בימינו ומופקדת הקתדרה לחקר האנטישמיות והגזענות על שם אלפרד פ´ סליינר באוניברסיטת תל אביב. כמו כן היא חברת הוועדה המדעית והוועד המנהל של המכון הבין-לאומי לחקר השואה ביד ושם ויועצת אקדמית לכוח המשימה הבין-לאומי לחקר השואה, הנצחתה והוראתה. בין ספריה הידועים: הנהגה במילכוד, על יחסם של ההנהגה והיישוב בארץ-ישראל לשואה בזמן התרחשותה, מעבר לגשמי: פרשת חייו של אבא קובנר.©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ