ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
883 התעניינו בספר

תקציר הספר
מדוע דווקא אליהו הנביא הוא האורח המסתורי של ליל הסדר? מדוע מתחפשים בפורים ומדוע מגילת אסתר היא המגילה המוזרה ביותר במקרא? מי באמת היה בר כוכבא? איך הפך החלב למאכל הרשמי של חג השבועות?

האם היהדות היא, אכן, זו שהמציאה את חגי ישראל? כיצד גוירו טקסי הפולחן הפגאניים העתיקים והפכו לטקסי פולחן לאומיים, תרבותיים, דתיים וחברתיים יהודיים? כיצד שיוותה הציונות המתחדשת לטקסים הדתיים נופך חילוני מודרני ויצרה לעצמה חגים חילוניים חדשים?
חגים, אוכלים מטיילים, האלבום המהודר החדש של מפה, מציע תשובות לשאלות אלה, ולעוד רבות אחרות. תשובות שיאירו עבור קוראים בני כל הגילים את החגים באור חדש ובהיר. רוני שיר מתאר את הדרך המרתקת שעשו חגי ישראל ממקורותיהם הקדומים ועד ימינו, מהסוכות של נדודי המדבר ועד לסדר הפסח הקיבוצי, מחגי האור והאש הפגאניים ועד מדורות ל"ג בעומר והחנוכיות.

לצד החגים והמועדים מציע הספר שפע סיורים לכל המשפחה, בדרך שתהפוך את החגים לחלק בלתי נפרד גם מהנוף הישראלי: סליחות בירושלים בראש השנה, קרבות מלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן, שמחת בית השואבה בעיר דוד, פריחת השקדיות בט"ו בשבט, נדודים במדבר בפסח, מערות בר כוכבא בל"ג בעומר, ועוד רבים אחרים.

ומכיוון שחגים בלי אוכל אי אפשר- חגים, אוכלים, מטיילים מגיש גם מתכונים לחג, חלקם "קלאסיים" וחלקם חדשים ומעניינים, כאלה שמרכיביהם או צורתם קשורים למאפייני החג.

פרקי האלבום חגים, אוכלים, מטיילים מצטרפים לחג אחד גדול, לספר שמקרב את לב כל בני המשפחה למסורת החגים ולביטוייה המודרניים והעתיקים גם יחד, דרך סיפורים היסטוריים מרתקים, דרך הרגליים ודרך הבטן, בדרך שלא נעשתה עד היום.©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ