תקציר הספר
ילדות בגרמניה הכפרית ערב מלחמת העולם הראשונה, נעורים בברלין של שנות העשרים העליזות, אהבה גדולה: יכול להיות כי זהו טעמו של האושר, חושבת הלנה, גיבורת ספרה עטור השבחים והפרסים של יוליה פרנק.

אך האם העולם באמת פתוח לפניה? האם העתיד אכן טומן בחובו הבטחה לחיים נפלאים? הלנה החכמה, היפה, הנועזת והדעתנית, הגיבורה הבלתי נשכחת של ספר מסעיר ומעורר מחשבה זה, מאמינה בכך בכנות והולכת בעקבות חלומותיה ולִבה - גם בניגוד למוסכמות וגם כאשר ענני הסערה מקדירים את שמי גרמניה מעליה.

המחברת מפליאה לתאר את אחת התקופות המרתקות בהיסטוריה של גרמניה, התקופה שבין מלחמות העולם וההרס חסר התקנה שזרעו שתי המלחמות, ומראה כיצד שנאה יכולה לטרוף את הקלפים ולהשפיע על גורלו של היחיד בדרכים שונות ומשונות.

ב ספרה המרתק, המרגש והנוגע ללב מספרת יוליה פרנק על חיים של ילדה אחת קטנה, שהנסיבות, הגורל והמוצא שלה, במהלכה של תקופה איומה ונוראה, שואבים ממנה כל טיפה של תמימות, תקווה ואהבה ומשפיעים על חייהם של כל הקרובים לה.


"הטקסטים של יוליה פרנק מצטיינים בחושניות יוצאת דופן, מפחידה כמעט. זוהי פרוזה של הגוף, הריחות, המבטים, של כל החושים." .

נויה צירישר צייטונג

יוליה פרנק נולדה ב-1970 במזרח גרמניה ועברה עם הוריה למערב גרמניה בסוף שנות השבעים. היא למדה היסטוריה אמריקנית, פילוסופיה וספרות גרמנית באוניברסיטה החופשית בברלין. פרנק זכתה בפרסים רבים, ביניהם פרס הספר הגרמני ב-2007. כמו-כן זכתה בתחרות היוקרתית על שם אינגבורג בכמן בשנת 2000.


רשימות קריאה בהן מופיע אשת הצהריים
על השידה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה אתמול

ספרות מתורגמת-[נ] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 ימים

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ