תקציר הספר
איך נעשה סטלין לסטלין?

איך הפך סולן מקהלת הנערים של הכנסייה בעל הקול המתוק, שכתב ופירסם שירה שזכתה להערכה וקרא ברעבתנות ספרי היסטוריה ופילוסופיה, לאדם האכזר וחסר הרחמים ששלח מיליוני בני אדם אל מותם?

איך נהיה פרח הכמורה החדור רוח דתית לפוליטיקאי מיומן שקידם את ייסודה של ברית המועצות ותיעושה, היתל בצ´רצ´יל וברוזוולט, עמד בראש ההגנה על סטלינגרד, כבש את ברלין והביס את היטלר?

סטלין הצעיר מגולל את סיפורו של הנער הכריזמטי והסוער, שנולד בעיירה גרוזינית לאב סנדלר אלים ובור, שהכול פיקפקו באבהותו, ולאם נחושה שהתעקשה להקנות לו השכלה למרות התנגדותו החריפה של אביו. מצולק מפצעי ילדותו הקשה אך עתיר כישרונות מצא סטלין את ייעודו בחיים כמהפכן רדיקלי נטול עכבות, שתיכנן ואירגן פשיטות על בנקים, מעשי שוד, פיראטיות, הצתות ורציחות.

זהו סיפור דרמטי על מאסרים, הגליות ובריחות, על חברויות ושנאות, על אהבתו לשתי נשותיו, על רומנים עם נשים מכל המעמדות והגילים, על בגידות ועל ילדים שנולדו מחוץ לנישואים, על היחסים הסבוכים עם משטרת הצאר החשאית והיחסים המורכבים עם צמרות הפלגים המהפכניים ועל התככים שסללו את דרכו לראשות השלישייה השלטת של המהפכה הסובייטית.

סיימון סבאג מונטיפיורי הקדיש עשר שנים לחקירת הארכיונים שנפתחו רק לאחרונה ברוסיה ובגיאורגיה ולראיון אנשים ששרדו והצליח לחשוף בביוגרפיה עסיסית זו גילויים חדשים ומפתיעים על מה שהפך את יוסיף ויסריונוביץ דז´וגשווילי, בנם של בסו וקקה, לסטלין, "הצאר האדום".


רשימות קריאה בהן מופיע סטלין הצעיר
רוצה לקרוא | גלית בת מראש העין רשימת הקריאה עודכנה שלשום

ביוגראפיה ואוטוביוגראפיה למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים


פרסומת

סיימון סבאג מונטיפיורי (סופר על המוקד)
סיימון סבאג מונטיפיורי הוא סופר והיסטוריון בריטי, צאצא למשפחת משה מונטיפיורי. את השכלתו האקדמית רכש באוניברסיטת קיימברידג'. ספרי ההיסטוריה אותם חיבר הפכו לרבי מכר בעולם כולו ותורגמו ל- 33 שפות. בשנות התשעים הוא ערך מסעות נרחבים באימפריה הסובייטית-לשעבר וכתב על רוסיה... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ