תקציר הספר
"דרשותיו של אברהם בורג על פרשת השבוע נובעות מנאמנות עמוקה וכבוד למסורת היהודית - ומתוך שהוא אוהבהּ הוא גם אינו מהסס להשמיע כלפיה דברי תוכחה. בורג נע בחופשיות ובחירות של בן-בית בין הפירושים לבין המדרשים והדרושים שנדרשו לאורך הדורות ומשמיע בתוך כך את מדרשו הפרטי והמרתק. זהו מדרש שיש בו גם נאמנות וגם אמינות של אדם שהמסורת היהודית היא עבורו מסלול המראה ונחיתה למסעות של עבר ותקווה ושל עתיד.

הקריאות שבורג מציע בספר הזה לפרשיות השבוע חדשניות ומפתיעות. כאשר הוא קורא את המקורות, הוא מוציא מתוכם שתי קריאות נוספות - קריאה אחת המזמינה את המקורות העתיקים להתארח כבני בבית כאן במאה ה-21 על כל שונותה. את הקריאה השנייה הוא מפנה אלינו, הקוראים החילוניים, כמו אומר לנו - תורה זו מונחת כאן שכוחה, הרימו אותה ועשו בה כבשלכם, כי באמת היא שלכם".
דב אלבוים, מתוך ההקדמה לספר

אברהם בורג, אחד מאישי הציבור הישראלים הבולטים והמוכרים של הדור האחרון, הקפיד כל חייו על איזון ושילוב בין פעילות ציבורית לחיי רוח. הוא היה חבר כנסת, יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית, סגן יו"ר הקונגרס היהודי העולמי, יושב ראש הכנסת. בורג הוא סופר מצליח וזהו ספרו השלישי העוסק בליבת הזהות היהודית והישראלית בנות זמננו. הוא אחד המרצים הישראלים הידועים והמבוקשים בעולם. גם כיום, כאזרח פרטי, בורג ממשיך לשלב בין עולם העסקים, לבין עולמות התוכן שבהם הוא מבקש להעמיק ולחקור, כדי לשוב ולהציע לחברה הישראלית חלופות תכניות למשבר הזהות הפוקד אותה. בלשון בני אדם, ספרו השלישי של בורג, עוסק - כמו שני רבי-המכר הקודמים שלו - בליבת הזהות היהודית והישראלית בזמננו.


רשימות קריאה בהן מופיע בלשון בני אדם - פרשת השבוע

ספר קיצור שולחן ערוך - מקור חיים
חיים דוד הלוי
יהדות (על הדת, התנ"ך ועוד ...) | אב''פ בן 44 מצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים


סופרינו : ממאפו עד ביאליק, תולדותיהם, הערכותיהם ופרקים נבחרים מיצירתם
יוסף ליכטנבום

אישה מונית
אלי מורנו

כסף קטן
יהודית הנדל
יומן מסע-הספרים שלי. | מיה יהלי בת 41 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 שנים


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ