ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
716 התעניינו בספר

תקציר הספר
הרפואה המשלימה - כרפואה אלטרנטיבית, או כמשלימה בצד הרפואה הקונוונציונלית - זוכה לפופולריות רבה בתקופתנו, והציבור מביע אמון בה ומבקר בהמוניו אצל מטפלים העוסקים בה. בספר זה מתוארים בשפה ברורה ומובנת תחומיה השונים של הרפואה המשלימה, ונבחנות, תוך הערכה, פתיחות וביקורת, היעילות והבטיחות של אמצעי הטיפול המוצעים ברפואה משלימה על מגוון שיטותיה.

מה בספר

בחלק הראשון מגוון השיטות: טכניקות מניפולציה - טיפולי עיסוי, אוסטיאופטיה וכירופרקטיקה, טיפולי מגע בגוף שאינם מניפולציה - רפלקסולוגיה ורייקי, רפואת גוף-נפש - ביופידבק, דמיון-מונחה, היפנוזה ומדיטציה, הרפואה הסינית המסורתית - צמחי מרפא, ייעוץ תזונתי, דיקור, צי-קונג וטאי-צ'י, הרפואה ההודית המסורתית - איורוודה ויוגה; וכן שיטות אחרות - הומאופתיה, ארומתרפיה ותמציות פרחי באך.

בחלק השני של הספר מתוארים תוספי תזונה - ויטמינים ומינרלים.

החלק השלישי מציג את השימוש המומלץ ברפואה משלימה במחלות שונות, תוך שילוב ברפואה הקונוונציונלית.

החלק הרביעי מציג את הטיפולים מעכבי הזדקנות.

החלק החמישי מציג את בקרות האיכות וניהול הסיכונים ברפואה משלימה.

המידע הכלול בספר מתבסס על סקירה נרחבת של המחקרים אשר בוצעו עד היום על הרפואה המשלימה, ואלה נבחנים תוך הכרה בגישה ההוליסטית של הרפואה המשלימה ובהבדלים המתחייבים בשיטות המחקר ברפואה הקונוונציולית לעומת הרפואה המשלימה. "טבלות יעילות/בטיחות" המופיעות בסוף כל פרק מסייעות לקוראים לגבש דעה על איכות הגישה והטיפול המוצעים.

ספר מקצועי ומפורט זה מציג לראשונה לקוראים, באורח עובדתי ומוסמך, את מגוון גישותיה של הרפואה המשלימה בצד הרפואה הקונוונציונלית - לטיפול במחלות, למניעתן ולבריאות טובה.

יונתן הלוי - פרופסור חבר בבית הספר למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון, מומחה ברפואה פנימית, במחלות דרכי העיכול והכבד ובמינהל רפואי - הוא מנכ"ל המרכז הרפואי "שערי-צדק" בירושלים ויו"ר המרכז הלאומי להשתלות איברים בישראל. פרופ' הלוי עוסק שנים רבות בעבודה קלינית והוראה לסטודנטים לרפואה ומתמחים בד בבד עם עבודת ניהול, ומופיע לעתים קרובות באמצעי התקשורת בנושאי פרשנות רפואית ואתיקה של הרפואה.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ