תקציר הספר
השנה היא 1882, ולאחר ארבע שנות שירות דיפלומטי ביפן, אראסט פטרוביץ פנדורין שב למוסקבה.

גיבורנו צולל מיד לתוך חקירת פרשה מסתורית ובעלת חשיבות ממלכתית: הגנרל סובולב, גיבורה המהולל של רוסיה, מת. לא מות גיבורים בשדה קרב אלא סתם כך, יושב על הכורסא בחדרו. אירוע מצער ביותר, אך,איך לומר, שיגרתי...

פנדורין מחליט "לברר את העניין" ו...גופות נערמות בקצב מסחרר! הוא מתמודד נגד רוקמי הקנוניות שבצמרת השילטון הרוסי, נגד סוכנים כפולים פושעים מוסקבאיים אכזריים,דיוות מפתות, וכן נגד הרוצח השכיר המסוכן ביותר בעולם, אחימאס ולדה.

פנדורין, בן 26 שנים, הוא אדם בוגר בעל אופי מעוצב. עלילות חייו ברוסיה וביפן חישלו אותו והפכו אותו לשילוב המושלם של אינטיליגנט רוסי, ג'נטלמן בנוסח בריטי ואיש המעלה הקונפוציאנו.

ברומן הנוכחי נתוודע לראשונה לבן לוויתו הקבוע של פנדורין, איש היאקוזה לשעבר ומשרתו הנאמן בהווה, שיבטה מאסהירו, או בקיצור- מאסה. הרומן נפרש משתי נקודות מבט מנוגדות, זו של גיבורנו הבלש וזו של אויבו , המחסל המקצועי אחימאס.

מות אכילס הוא הרומן הרביעי בסידרת רבי המכר "תיבת פנדורין" (עד כה ראו אור בעברית: עזאזל, גמביט טורקי ולווייתן), פרי עטו של בוריס אקונין. כמו בספרים הקודמים, גם ספר זה הוא מחווה מעודנת ומאלפת לספרות הקלאסית, ובמיוחד - לתמצית הקלסיקה המערבית, האיליאדה של הומרוס. בסופו של הספר הערות מאלפות ומידע שימושי.


רשימות קריאה בהן מופיע מות אכילס - תיבת פנדורין #4
2018 | פואנטה© בת מ--twilight zone@ רשימת הקריאה עודכנה אתמול

ספרות מתורגמת-[ג] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחציבוריס אקונין (סופר על המוקד)
בוריס אקונין (ברוסית: Борис Акунин), הוא שם העט של גריגורי שלווסדזה צ'חארטישווילי (גאורגית: გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი), חוקר ספרות, מתרגם, יפנולוג וסופר רוסי, מחברה של סדרת המותחנים ההיסטוריים "תיבת פנדורין", שבעקבותיה התפרסם ברחבי העולם. מאז 1998 - שנת פרסום "עז... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ