ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
3 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:63
847 התעניינו בספר


תקציר הספר
בסתיו 1964, כשבני גרעין ה"ל — היידה להגשמה – עלו לקיבוץ חירם שבגבול הצפון, הייתה להם אמונה עזה בכוחם להגשים יחד את ערכי השיתוף והשוויון של תנועת השומר הצעיר. לא רק את חייהם הם השתוקקו לתקן ברוח הסוציאליזם השלם והטהור, אלא גם את העם והעולם כולו. חירם וגבול הצפון ננטשו די מהר, וגם מרבית הערכים האחרים נזנחו עם הזמן, אבל תקווה אחת הוגשמה – נרקמה ביניהם ידידות אמיצה, רצופה באהבות גדולות ושנאות קטנות, שליוותה אותם דרך כל התפניות הדרמטיות של חייהם. סיפורם אינו רק סיפורו של גרעין אחד אלא של שכבה חברתית שלמה, ובעצם של השינוי הגורף באופיה של החברה הישראלית מאמצע המאה שעברה ועד היום.

עם השנים הפך הגרעין לכעין משפחה מורחבת, שסחפה לתוכה גם את ילדיהם של בני הגרעין, ומתוך הסיפור הגדול הולך ומתבלט סיפורם של שניים:
אבשלום, המנהיג הבלתי מעורער של הגרעין, שלמרות אמונתו המוצקה בערכים נעלים הפיל את עצמו ואת חבריו אל בור עמוק, ושל בנו המנסה להבין את פשר החברות המורכבת ולחשוף את ההתחשבנות שמאחוריה. החשבון הבין־דורי המר מתבטא גם במלאכת הכתיבה של הרומן, שמנהל דיאלוג מושחז, וירטואוזי ממש, עם הספרות העברית בארבעת הדורות האחרונים.

יפתח אשכנזי נולד בכרמיאל )1980( וחי בירושלים, עובד ביד ושם. ספריו

הקודמים: סיפורי מות עירי )אוב זעף 2003(, בירקנאו אהובתי )גוונים

2007(, פרסונה נון גראטה )חרגול ועם עובד 2010(.


רשימות קריאה בהן מופיע היידה להגשמה
ממתינים לקריאה | שרון בת 27 ממרכז שפירא רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 חודשים

התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-2 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-8 חודשים


לקט ספרים מאת יפתח אשכנזי
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של יפתח אשכנזי


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ