תקציר הספר
עזאזל מציג לעולם את מי שכבר זכה לכינוי "ג'יימס בונד של המאה ה-19": זהו אראסט פנדורין, גיבור הסידרה הבלשית של בוריס אקונין, שהיתה לרב-מכר בינלאומי. פנדורין, פקיד רישום זוטר, משועמם מעבודתו המייגעת במחלקת הבילוש של משטרת מוסקבה ומתחיל לחקור התאבדות תמוהה של סטודנט צעיר ועשיר. השנה היא 1876. זה עתה ראה אור ספרו של דוסטויבסקי יומנו של סופר – ספר שדוסטויבסקי התחיל לכתוב אחרי שקרא בעיתון על התאבדות מפתיעה של צעיר עשיר ומוצלח. אקונין רומז שהדמיון מקרי; אכן, צירוף מקרים מוזר בספר המצטט את דוטויבסקי כבר בפרק הראשון.
חידות מעין אלה, כמו גם ההקדשה שפותחת את הספר - "לזכר המאה ה-19, שהספרות בה היתה גדולה, האמונה בקדמה - חסרת גבולות, והפשעים בוצעו ופוענחו בחן ובטוב טעם" - מרמזות על כך שהרומן הבלשי הזה הוא גם משחק ספרותי מתוחכם. אקונין ( או בשמו האמיתי גריגורי צ'חטישווילי), פרופסור לבלשנות ולספרות יפנית, יצר כאן מבוך מרהיב המשלב מחוות לגדולי התקופה: פושקין, טולסטוי, צ'כוב, בולגקוב, וגם שיקספיר, אדגר אלן פו, ועוד רבים.
מאז 1998 ב.אקונין (באקונין ?) וגיבורו פנדורין הם כוכבים בילנאומיים.

כתיבתו המסוגננת והמבריקה של אקונין הושוותה לגוגול ולטולסטוי והפכה אותו לאחד הסופרים הפופולריים ביותר ברוסיה. יותר מעשרה מיליון ספרי פנדורין נמכרו עד כה בשפות רבות והסידרה עובדה לטלוויזיה ולקולנוע.

עזאזל הוא הראשון מבין עשרה ספרים הספרותי המיוחד הזה.


רשימות קריאה בהן מופיע עזאזל - תיבת פנדורין #1
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה אתמול

על השידה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה אתמול

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-7 חודשים
קיבלתי הרבה המלצות אז נראה לי ששווה לנסות.
לא?
התחיל לקרוא לפני 7 שנים ו-3 חודשים


בוריס אקונין (סופר על המוקד)
בוריס אקונין (ברוסית: Борис Акунин), הוא שם העט של גריגורי שלווסדזה צ'חארטישווילי (גאורגית: გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი), חוקר ספרות, מתרגם, יפנולוג וסופר רוסי, מחברה של סדרת המותחנים ההיסטוריים "תיבת פנדורין", שבעקבותיה התפרסם ברחבי העולם. מאז 1998 - שנת פרסום "עז... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ