המפרי קרפנטר

המפרי קרפנטר

סופר

המפרי ויליאם קרפנטר, מגדולי הביוגרפים הבריטים במאה העשרים, נולד באפריל 1946 באוקספורד. אמו היתה מורה, ואביו היה כומר אנגליקני שלימים מונה לבישוף של אוקספורד. קרפנטר גדל והתחנך במוסדות לימוד שונים בעיר, שבה למעשה חי כל חייו.

במהלך השנים זכה קרפנטר לפרסום בעקבות ביוגרפיות היסטוריות שהתמקדו בדמויות ובאישים ידועים דוגמת המשוררים ו"ה אודן ועזרא פאונד, המלחין בנג'מין בריטן, הארכיבישוף רוברט רונסי והקומיקאי ספייק מיליגן. הביוגרפיה על חייו של ג' ר"ר טולקין, שראתה אור בשנת 1977, היתה המצליחה והפופולרית מכולן. בנוסף, קרפנטר איגד וערך ספר מִכְתבים של טולקין (בסיועו של כריסטופר טולקין, הבן), שראה אור ב-1981. על כתיבתו הביוגרפית הוא זכה בפרסים רבים, בהם פרס סומרסט מוהם ב-1978, ופרס א"מ פורסטר מטעם האקדמיה האמריקנית לאמנויות ולספרות ב-1984.

מלבד עבודתו כביוגרף, כתב קרפנטר תוכניות היסטוריות לבי-בי-סי וכן סדרת ספרי ילדים שזכתה להצלחה ועובּדה לטלוויזיה. הוא היה שדרן בכיר בתחנת הרדיו של הבי-בי-סי, שם הכיר את אשתו מארי פריצ'רד, בתו של משורר וסופר ולשי. השניים נישאו ב-1973 והביאו לעולם שתי בנות. יחד עם אשתו, פירסם קרפנטר ב-1984 את המחקר האנציקלופדי "מדריך אוקספורד לספרות ילדים", שנעשה מקור יסודי לספרות המחקר והעזר על ספרות ילדים. בשעות הפנאי היה קרפנטר מוזיקאי חובב וניגן על כמה כלי נגינה, בהם פסנתר וסקסופון.

בשנות חייו האחרונות סבל קרפנטר ממחלת הפרקינסון. בינואר 2005 הוא הלך לעולמו לאחר שלקה בלבו.

1.
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20
כל מי שאוהב את "ההוביט" ואת טרילוגיית "שר הטבעות" חייב להכיר לעומק את ג'ון ר"ר טוֹלקין, הסופר שברא בדמיונו המופלא עולמות המאוכלסים בהוביטים, מכשפים, פיות, אוֹרקים, בני לילית ושפע של יצורים אהובים אחרים. ספרו המצליח של המפרי קרפנטר, המגולל את סיפור חייו של טולקין, הוא אוצר בלום שבתוכו מסתתרות תשובות לשאלות מרתקות: איך נבראה "הארץ התיכ...

2.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ