ביקורת ספרותית על הפירמידה - כתר מתח. קורט וולאנדר #9 מאת הנינג מנקל
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 21 בדצמבר, 2013
ע"י דני


זהו הספר השני של הנינג מנקל שאני קורא. הקודם היה "הסחת דעת". גם בספרו הנוכחי "הפירמידה", הפליא הנינג מנקל בתיאוריו את הלך מחשבתו של הבלש קורט ולאנדר. לא תסריט הוליוודי, ולא תרחיש של "אקשן" סוחף מתחילת הספר ועד לסופו, אלא תיאור מציאותי יומיומי של עבודה שגרתית ושוטפת של חוקר פלילי.
הדרך בה נפתרים מקרים סבוכים מאוד, היא בעצם דרך ייסורי הסבלנות. להמתין שמשהו יקרה וליצור את ההקשר בין המשהו הזה, לבין החקירה. זוהי דרכו של קורט ולאנדר, דרך ההקשרים. למצוא את החוטים המקשרים בין העובדות היבשות ומהן לספר את סיפור העלילה.
גם שני העמודים ב"פתח דבר" שבהם המחבר, מתאר מה הביא אותו לכתיבת הספר, לימדו אותי הרבה על הנינג מנקל עצמו.
הוא מתאר את השם שבחר לספר "רומנים על אי-שקט שוודי", ואת המכתבים שקיבל מקוראים ברחבי העולם, העוסקים בעיקר בערעור יסודות החוק של גן העדן השוודי. כאילו ששוודיה היא גן עדן, אבל שמוצמדת לו פצצה עם שעון שמתקתק לאחור ובכל רגע עלול לגרום לפיצוץ אשליית גן העדן.
אולי כולנו כאלה. כבני אדם אנו חיים בחברה ומטפחים מציאות אופטימית בהכרה שלנו, אבל המציאות האמיתית טופחת לנו על הפנים, כל פעם וללא רחמים. מציאות זו מכריחה אותנו להתעמת מדי פעם עם האכזריות של בני אדם אחרים, המהווים גם הם חלק מן החברה האנושית...
מומלץ ומרתק!!
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ