ביקורת ספרותית על בועות הסבון של גלי מאת אבירמה גולן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 2 במרץ, 2012
ע"י יעקב


הספר הזה נחמד ונעבור ישר לסיום - אני בהחלט ממליץ עליו ואתן לו ציון גבוה.

עכשיו למי שרוצה להתעמק:

הטוב שבו: הוא כתוב בשפת הילדים (שקול לשפת האריות, אבל זה סיפור אחר), הוא פשוט, לא מסתבך, מעביר רעיונות בצורה פשוטה, תמיד מגיע להפי-אנד, ודבר מאד חשוב (שבד"כ לא שמים לב לכך): התמונות שבו משתלבות ומסייעות לעלילה לגעת בלב הילד. בני אהב אותו בזכות הדברים האלה.

עכשיו הלא כל כך טוב: יש שם איזו דוגמא לא ממש חיובית להתנהגות פסולה, והפתרון שהספר מציע הוא התנהגות עוד יותר פסולה (לא ארחיב - יש לכם שעורי-בית). ההתנהגות הפסולה שהעלו, אני לא הייתי בכלל נכנס לזה (האמת, שעבורי זה נראה ממש מוגזם), והפתרון שהסופרת מצאה - ממש לא מקובל.

אבל, בסה"כ אהבנו. אז - 5 כוכבים. נו, פחות אחד.
6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
טופי (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
ואנקדוטה כתוספת בעת שיצא ספרו של מרק טווין "תום סויר" כתבה מחברת נשים קטנות" מכתב נזעם למערכת אחד העיתונים בבקשה להחרים את הספר בהיותו לא חינוכי...משחית את הנוער...
yaelhar (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
לא בשביל להתווכח, אבל האם אתה רואה עולם לילדים (חיובי, נכון, מחנך) ועולם אחר לאלה שהם כבר לא ילדים, בו רגשות כמו נקמה ו"דווקא" הם מותרים?
טופי (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
האם ספר חייב להיות "חינוכי" תמיד?
יעקב (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
התנהגות פסולה זה לא דבר מסויים. זה מאד סובייקטיבי, ולטעמי, הסיטואציה שמופיעה בספר (אני לא אוותר לך - את פשוט תצטרכי לקרוא) היא מאד שלילית ולא הייתי בכלל מעלה אותה. מנסיוני הדל עם ילדים - צריך ללמד חיובי כדי שילמדו כיצד להיות חיוביים. אני לא הייתי ממליץ על הצגת משהו שלילי ואז לומר: "הנה - זה פסול". והתגובה בספר... בכלל: איזה סוג של נקמה. אני יכול לומר לך, שאני נוהג בכביש די הרבה, ואני רואה את זה: נהג מנסה לנקום בנהג אחר ש"חתך" אותו או סתם הרגיז אותו. צריך לחנך לא לעשות דברים כאלה.

אבל זה רק אני.

שתהיה לך שבת שלום, שבת של כיף.
yaelhar (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
ובכל זאת - מהי התנהגות פסולה בעיניך? ומהי התנהגות עוד יותר פסולה? אני ממש מתה מסקרנות...

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ