ביקורת ספרותית על רדופה - בית הלילה #5 מאת פ"ק קאסט
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 29 בדצמבר, 2017
ע"י Dani,


אז בית הלילה .. זו סדרה שקראתי כבר לפני 4 שנים .
הסדרה האהובה עליי.
בתור מישהו שיש לו את כל הספרים בסדרה הראשונה של בית הלילה בחדר - עד ספר 12 באנגלית- , אני הולך לתת ביקורת על הסדרה המקסימה.
בית הלילה זו הסדרה היפה ביותר מבחינתי , הסדרה שלא צריך לשפוט על פי התקציר.
העלילה מתחילה בסתם - ואז מתחיל הקטע היפה.
אחד הדברים שאני הכי אוהב בסדרה הזו , לכל פרט קטן יש חלק חשוב בעלילה. שום פרט אינו חסר תועלת.
אז שנתחיל בביקורת?
דבר ראשון , העלילה. העלילה מתחילה בפתיח די משעמם , אני מודה. אבל לאחר זמן מה , העלילה מתחילה באמת. ואז קשה לא לסיים את הספר בפחות מיום , או כפי שרשום בהרבה ביקורות " לא תוכלו להניח ספר זה מידיכם" - רק כשבספר זה , לעומת המון ספרים אחרים , זה נכון. העלילה מדהימה , ושווה לסבול כמה דיבורים מלוכלכים או דמויות מעצבנות רק כדי להמשיך לקרוא. למרות שאני מודה שספרים 6-8 בסדרה לא משהו , אך הם חשובים לעלילה -ואני לא הולך לפרט , כי פשוט המון ספוילרים-.
זאת ועוד , שגם הדמויות טובות. הדמויות אינן חסרות אישיות , יש להן אישיות , יש להן את הבעיות שלהן , את המאבקים שלהן , את הקשיים שלהם. הם בוכים , מתאהבים , שונאים , פוחדים , מתייאשים , כדמויות אמיתיות. אני מאוד נהנתי לקרוא על הדמויות. יש שם כמה דמויות מקסימות מדי - סטארק, דמיאן , ג'ק , דריוס ועוד אחד שבעתיד יהפוך להיות אחד האהובים עליי:>. הדמויות משתנות ומתפתחות לטובה או לרעה. מבחינת עיצוב הדמויות , פ"ק וכריסטין עשו עבודה מעולה. זאת ועוד , שהדמויות לא מעצבנות מדי לדעתי , מלבד נפרט ועוד כמה , הם לא בגישה של "אני שונא אותו , אני אעצבן אותו בכוונה, אני אפתח אותו ריב, למה אני צריך להקשיב לו בכלל? אני אעשה כך וכך כדי לעצבן אותו .. " - כי דמויות כאלה פשוט עולות לי על העצבים. הדמויות בהחלט נפלאות .
לא זאת אף זאת , גם הרומנים מקסימים , ולפי דעתי הדמויות זכו לזוגיות מוצלחת באמת.
ישנם כאלו שיאמרו שהסדרה הזו רעה , רק בגלל קצת דיבור מלוכלך ואולי גם קצת פרטים כחולים. מה אתם אמורים לצפות מספר שהדמויות בו הם נערים מתבגרים ? נו באמת . אם אתם מחפשים דמויות של ילדים , אנא מכם , יש ספרים הרבה יותר מתאימים. והאם אסור לדבר בשפה גבוהה? בעידן שבו רוב הנוער קלקל את השפה ורושם "העי" במקום "היי" , האם זה כה נורא לרשום בשפה יפה או לדבר בה? -כאן התייחסתי לכמה ביקורות מספרים קודמים . -
הסדרה הזו זו סדרה שאני בהחלט לא מתחרט שקניתי את כולה . סדרה מקסימה , ממכרת , ומדהימה באמת.

2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ