ביקורת ספרותית על רדופה - בית הלילה #5 מאת פ"ק קאסט
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 29 בדצמבר, 2017
ע"י トヤ


אז בית הלילה .. זו סדרה שקראתי כבר לפני 4 שנים .
הסדרה האהובה עליי.
בתור מישהו שיש לו את כל הספרים בסדרה הראשונה של בית הלילה בחדר - עד ספר 12 באנגלית- , אני הולך לתת ביקורת על הסדרה המקסימה.
בית הלילה זו הסדרה היפה ביותר מבחינתי , הסדרה שלא צריך לשפוט על פי התקציר.
העלילה מתחילה בסתם - ואז מתחיל הקטע היפה.
אחד הדברים שאני הכי אוהב בסדרה הזו , לכל פרט קטן יש חלק חשוב בעלילה. שום פרט אינו חסר תועלת.
אז שנתחיל בביקורת?
דבר ראשון , העלילה. העלילה מתחילה בפתיח די משעמם , אני מודה. אבל לאחר זמן מה , העלילה מתחילה באמת. ואז קשה לא לסיים את הספר בפחות מיום , או כפי שרשום בהרבה ביקורות " לא תוכלו להניח ספר זה מידיכם" - רק כשבספר זה , לעומת המון ספרים אחרים , זה נכון. העלילה מדהימה , ושווה לסבול כמה דיבורים מלוכלכים או דמויות מעצבנות רק כדי להמשיך לקרוא. למרות שאני מודה שספרים 6-8 בסדרה לא משהו , אך הם חשובים לעלילה -ואני לא הולך לפרט , כי פשוט המון ספוילרים-.
זאת ועוד , שגם הדמויות טובות. הדמויות אינן חסרות אישיות , יש להן אישיות , יש להן את הבעיות שלהן , את המאבקים שלהן , את הקשיים שלהם. הם בוכים , מתאהבים , שונאים , פוחדים , מתייאשים , כדמויות אמיתיות. אני מאוד נהנתי לקרוא על הדמויות. יש שם כמה דמויות מקסימות מדי - סטארק, דמיאן , ג'ק , דריוס ועוד אחד שבעתיד יהפוך להיות אחד האהובים עליי:>. הדמויות משתנות ומתפתחות לטובה או לרעה. מבחינת עיצוב הדמויות , פ"ק וכריסטין עשו עבודה מעולה. זאת ועוד , שהדמויות לא מעצבנות מדי לדעתי , מלבד נפרט ועוד כמה , הם לא בגישה של "אני שונא אותו , אני אעצבן אותו בכוונה, אני אפתח אותו ריב, למה אני צריך להקשיב לו בכלל? אני אעשה כך וכך כדי לעצבן אותו .. " - כי דמויות כאלה פשוט עולות לי על העצבים. הדמויות בהחלט נפלאות .
לא זאת אף זאת , גם הרומנים מקסימים , ולפי דעתי הדמויות זכו לזוגיות מוצלחת באמת.
ישנם כאלו שיאמרו שהסדרה הזו רעה , רק בגלל קצת דיבור מלוכלך ואולי גם קצת פרטים כחולים. מה אתם אמורים לצפות מספר שהדמויות בו הם נערים מתבגרים ? כאילו שמתבגרים לא חשבו על דברים מלוכלכים כמה פעמים בחייהם ולא דיברו בשפה מלוכלכת כלל. נו באמת . אם אתם מחפשים דמויות של ילדים , אנא מכם , יש ספרים הרבה יותר מתאימים. והאם אסור לדבר בשפה גבוהה? בעידן שבו רוב הנוער קלקל את השפה ורושם "העי" במקום "היי" , האם זה כה נורא לרשום בשפה יפה או לדבר בה? וכעיקרון רק לידיעתכם סגנונות הדיבור השונים מדגישים את השוני בין הדמויות ואת זה שאותה דמות לא חוזרת כל הזמן אלא שיש כמה דמויות. -כאן התייחסתי לכמה ביקורות מספרים קודמים . -
הסדרה הזו זו סדרה שאני בהחלט לא מתחרט שקניתי את כולה . סדרה מקסימה , ממכרת , ומדהימה באמת.

2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ