ביקורת ספרותית על התריסר - המעבר #2 מאת ג'סטין קרונין
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 17 בספטמבר, 2017
ע"י Muhandes


זהו הספר השני בטרילוגיית "המעבר" הפוסט-אפוקליפטית של קרונין. את הספר הראשון קראתי לפני יותר משנה וזה קצת מצער. הספר לא ממשיך מבחינה כרונולוגית את הראשון, אבל מסתבר שדווקא משום כך הוא תלוי בו אף יותר. אני ממליץ למי שקרא את הראשון לא לחכות. הייתי כנראה נהנה אפילו יותר אם הייתי קורא את הספר מיד אחרי הראשון. עדיין, נהניתי מאוד מהספר הזה.
נתחיל מהמדע הבדיוני, קרונין ממשיך לבנות את העולם שלו לעומק ולרוחב. אני זוכר שבסוף הספר הראשון לא לגמרי היה ברור לי למה עוד יש לפתח את העולם, אבל טעיתי לחלוטין. השנים-עשר לא שוקטים על שמריהם וגם שאר האנושות ממשיכה להתפתח ואנחנו נחשפים ליותר ויותר מהעולם האפל.
מבחינת המבנה, הספר מזכיר את הראשון בכך שהוא מספר כמה סיפורים עוקבים שביניהם שנים רבות. הקשר לא לגמרי ברור בהתחלה וזה גם קצת מבלבל, אבל הדברים מתחברים אחד לשני והתוצאה היא מרשימה למדי. כל אחד מהסיפורים מלא דמיון וסוחף בפני עצמו, והדרך שבה הם בונים את הסיפור הסופי טובה אף יותר.
הכתיבה של קרונין שוטפת מאוד והוא מצליח לשמור על תחושה חזקה של מתח בריא. זה די מפתיע שספר כל כך אפל גורם לך להפוך את הדפים ללא הפסקה. הספר הוא די מסיבי, 624 עמודים בתרגום לעברית, אבל לי הוא בשום מובן לא הרגיש ארוך מדי.
אהבתי גם את הדמויות של קרונין, בין אם הן אלו שהופיעו בספר הראשון וחזרו ובין אם הן הדמויות החדשות שמוצגות בספר הזה. כל הדמויות החשובות מפותחות ועמוקות, ולכולן עבר ומוטיבציה.
למרבה הצער, להבנתי הספר השלישי בטרילוגיה לא תורגם עדיין, ולכן אצטרך לחכות שוב, בתקווה שלא יותר מדי זמן. אבל גם כך אני יכול להמליץ בקלות על הספר הזה, ארבעה כוכבים מתוך חמישה.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אלון דה אלפרט (לפני 10 חודשים)
גם אני מאוד אהבתי את שני הראשונים, בדיוק עכשיו קורא את השלישי בלעז3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ