תקציר הספר
"אני אף פעם לא רואה אותך שותה הרבה, ליאון."
"אלכוהול מפריע לי לסבול."
רומן ביכורים סוחף על אידיאליזם, בגידה וסודות משפחתיים, שעלילתו מתפרשת על פני שלושה דורות, מברוקלין של שנות השלושים אל רוסיה הסובייטית אל אמריקה שלאחר המלחמה הקרה.

עם תחילת "השפל הגדול" עוזבת פלורנס פיין את ברוקלין קולג' למען מה שנראה כעבודה חלומית במוסקבה — וכהבטחה לאהבה ולעצמאות. אבל עד מהרה היא נלכדת ברוסיה ללא מוצא. שנים לאחר מכן בנה ג'וליאן יעשה את דרכו בכיוון ההפוך ויהגר בחזרה לארצות הברית. עבודתו בתעשיית הנפט כרוכה בביקורים תכופים במוסקבה, וכשהתיק של פלורנס בארכיון הקג"ב נפתח לעיון, הוא מגיע לשם כדי לחשוף את האמת על אמו ולשכנע את בנו לני, המנסה את מזלו בעסקים ברוסיה החדשה, לחזור הביתה. המידע המתגלה לו מצנן את התלהבותו ושובר את לבו גם יחד: סיפור שלא סוּפּר על מה שקרה לדור של אמריקאים שארצם נטשה אותם.

הפטריוטים הוא שחזור מרתק של שנות המלחמה הקרה, מסופר במיומנות יוצאת דופן ושזור בתובנות מבריקות. הוא נע לסירוגין בין נקודות הראות של פלורנס וג'וליאן, והוא בד בבד סיפור על אם ובנה ועל שתי ארצות האחוזות בריקוד דיאלקטי; סיפור אהבה וסיפור ריגול; אֶפּוֹס כביר בסגנון הישן, וגם רומן רעיונות בן זמננו.

סאנה קרסיקוב נולדה באוקראינה, גדלה ברפובליקה הסובייטית לשעבר של גיאורגיה, וכיום חיה בניו יורק. סיפוריה התפרסמו בין השאר ב"ניו יורקר". היא כלת פרס סמי רוהר לשנת 2009. קובץ הסיפורים שלה עוד שנה זכה בשלל פרסים ונמנה עם המועמדים הסופיים לפרס קרן המינגווי/פן 2009


רשימות קריאה בהן מופיע הפטריוטים
2018 | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה לפני שעתיים

ספרים טובים שקראתי | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה לפני שעתייםלקט ספרים מאת סאנה קרסיקוב
שם הספר
עוד שנה אחת
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של סאנה קרסיקוב


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ