לכל שם יש איש - מבחר הרצאות על דמויות מההיסטוריה / יוסי בן טולילה

לכל שם יש איש

מבחר הרצאות על דמויות מההיסטוריה

יוסי בן טולילה


הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:71
129 התעניינו בספר

תקציר הספר
מי הייתה רוזה האדומה? כיצד השפיע מונטסקייה על השלטון בימינו? האם קולומבוס באמת גילה את אמריקה? והאם פרנקו, הרודן הספרדי, היה ממוצא יהודי? על שאלות אלה ורבות נוספות עונה הספר לכל שם יש איש, המשרטט בשפה קולחת ומרתקת שלושים דמויות יוצאות דופן אשר השפיעו על האנושות ועל העם היהודי ושינו את פני ההיסטוריה.

לכל שם יש איש הוא ספר שתכליתו צנועה; הוא מבקש למשוך את לב הקוראים, לעורר את סקרנותם לדמויות הנזכרות בו ולשלוח אותם להיכרות מעמיקה עמן בעזרת ספרי ביוגרפיות ייעודיים.

ד"ר יוסי בן טולילה, חבר קבוצת יבנה, מרצה על דמויות היסטוריות שונות מזה כעשרים שנה. דרך סיפור חייה של דמות היסטורית אחת, מתעוררת ההיסטוריה לחיים ומתבהרים הקשרים שבין הביוגרפיה האישית ומניעיה, לבין תנועות עולמיות רחבות של שינוי ותמורה, ששילובן יחד שינה את פני האנושות.
יוסי בן טולילה (סופר על המוקד)
חבר בקבוצת יבנה. בעל תואר דוקטור לתולדות ישראל מאוניברסיטת בר אילן, ומרצה בשכר על אישים מן העבר ומן ההווה. בהרצאות עוסק באלה: בביוגרפיה של האישים על רקע תקופתם; בנסיבות שתרמו להופעתם על במת ההיסטוריה; בהגותם ובמפעלם; ובהשפעות שנועדו לכל אלה על המין האנושי בכלל ועל העם היהו... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ