בנות קסנטיפה

האם נשים משתנות אחרי הנישואים?

שרה ברסלרמן

יצא לאור ע"י הוצאת מטר, בשנת 2017, מכיל 174 עמודים, עיון »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪95.00 ₪85.50

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:49
859 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה עוסק במערכת הנישואים, שאינה מותאמת לשינויים שחלו בחיי הנשים עם יציאתן לעבודה. התוצאה היא לחצים כפולים על הנשים, יחסי זוגיות טעונים ועליה ניכרת בשיעורי הגירושים. מחברת הספר, ד"ר שרה ברסלרמן, שהיא יועצת זוגית, טוענת כי הפתרון לבעיות הזוגיות חייב לעבור דרך שינוי בתפיסת הגבריות והאבהות ודרך שינויים בהבניות המגדריות של נשים וגברים בבית ובעבודה.
הספר מעמת את הקורא עם שאלות יסוד בזוגיות, ביניהן: בחירת בני זוג, חוזה זוגי, ציפיות מבני הזוג, תקשורת זוגית, חלוקת תפקידים, הורות, סקס, מריבות ועוד, ומציע כלים ופתרונות לשיפור הזוגיות ולשינוי ההבניה המגדרית בחברה.
בחלק הראשון (לידתה של קסנטיפה) מתוארים קסנטיפה וסוקרטס בנישואיהם כייצוג לזוגיות של ימינו, מובאות בו תיאוריות הנוגעות להבדלים בין גברים ונשים והסיבות לבחירת בני זוג זה בזה.
החלק השני של הספר (קסנטיפה בזוגיות) סוקר את שלבי הזוגיות לאורך מעגל החיים ועוסק במרכיבים ובהיבטים השונים של כל שלב- חוזים זוגיים, ציפיות, תקשורת, סקס, מריבות, חלוקת התפקידים בבית, עבודת האישה מחוץ לבית, הוגנות, כעס ועוד, דרך סיפורי מקרה של זוגות שהיו בטיפול זוגי אצל המחברת.
בחלק השלישי של הספר (קסנטיפה במאה העשרים ואחת) מתוארת הזוגיות במאה ה-21, על האתגרים והקשיים שהיא מציבה בפני הנשים הנאלצות לתמרן בין חיי משפחה וקריירה. הוא מתאר את התחזקותן של הנשים והשלכותיה על מאזן הכוחות בין גברים ונשים, ומציע תובנות ופתרונות לזוגיות טובה יותר, ברמה אישית, זוגית וחברתית.


התחיל לקרוא לפני שנה ו-5 חודשים


שרה ברסלרמן (סופר על המוקד)
ד"ר שרה ברסלרמן עוסקת שנים רבות במחקר ובטיפול בזוגיות ובמשפחה. היא נשואה, אם לשלושה, סבתא לאחד ומתגוררת בחיפה. היא בעלת תואר דוקטור (Ph.D.) מאוניברסיטת חיפה, וזכתה להכרה בעקבות המחקרים המקיפים שערכה על אודות היחסים הבעייתיים שבין החמות לכלה. בספרה בנות קסנטיפה מציגה ברסלרמן תו... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ