תקציר הספר
יצירת מופת של תקווה, תעוזה וחיפוש אחר חופש, והתשוקה להשמיע קול בעולם
מבוסס על סיפורן אמיתי של האחיות גרימקֶה הנשים הראשונות שלחמו נגד העבדות בארה"ב ומהראשונות שלחמו לזכויות נשים.

"רציתי חופש יותר מהנשימה הבאה. אנחנו נעזוב ונרכב על הארונות שלנו אם לא תהיה ברירה. ככה מָאמָא חיה כל החיים שלה. היא היתה אומרת, אתה צריך להחליט איזה קצה של המחט תהיה, זה שקשור לחוט או זה שמחורר את הבד."

"סיפור מזהיר שהעצים עד מאוד את התובנה שלי – מה פירושו של דבר להיות אישה, הן שפחה והן חופשייה. הוא יהדהד בקרב כל מי שאי-פעם נאבקה למצוא את כוחה ואת קולה. בלתי אפשרי לקרוא את הספר הזה ולא לצאת ממנו עם חשיבה אחרת על מעמדנו כנשים ועל כל אותן גיבורות אלמוניות שחצבו בדם לִבּן את הדרך שהביאה אותנו למקומנו היום." אופרה וינפרי

הֶטי "הֶנדפוּל", שפחה שחורה עירונית בצ'רלסטון של ראשית המאה התשע-עשרה, כמהה לחיים מעבר לחומות המחניקות של בית משפחת גרימקֶה העשירה. היא הוענקה כמתנת יום הולדת 11 לבת המשפחה – שרה – נערה סקרנית וחתרנית שיודעת מגיל צעיר כי נועדה לעשות דבר גדול בעולם, אך היא כבולה למגבלות הכפויות על נשים.

הרומן החדש והסוחף של סו מונק קיד מתחקה אחר מסען המופלא של הֶטי ושרה על פני שלושים וחמש שנים, בעוד שתיהן שואפות לחיים משלהן, ואחר מערכת היחסים המורכבת שלהן, הרוויה אשם, התרסה, ניכור ודרכי אהבה נפתלות.

הנדפול חווה אובדנים וצער ואט-אט מוצאת תעוזה ומגבשת את זהותה העצמית. שרה חווה בגידות ואכזבות ומצטרפת לבסוף לאחותה הצעירה ונטולת המורא, אנג'לינה, כחלוצות בתנועה לביטול העבדות ובתנועה לשוויון האישה.
בהשראת דמותה ההיסטורית של שרה גרימקה, קיד מרחיקה לכת מעבר לתיעוד אל דמויות בשר ודם, אמיתיות ומומצאות כאחד ומביטה בעיניים פקוחות באחד הפצעים ההרסניים ביותר בתולדותיה של אמריקה.

סו מונק קיד היא סופרת אמריקנית, מחברת רבי-המכר עטורי הפרסים החיים הסודיים של הדבורים וכיסא בת הים, שנמכרו ביותר מ-7 מיליון עותקים ותורגמו ל-23 שפות; ראו אור בארץ בהוצאת כנרת.


רשימות קריאה בהן מופיע המצאת הכנפיים
קראתי ואהבתי | עפרה בת 61 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

מחכים על המדף בבית שיגיע תורם | yaya בת 27 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים


פרסומתהתחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-8 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-9 חודשים


סו מונק קיד (סופר על המוקד)
סו מונק קיד (Sue Monk Kidd) נולדה וגדלה בעיירה קטנה בג'ורג'יה וכתיבתה הושפעה מהמקום בו גדלה. אכן בספרה הראשון של סו מונק קיד, החיים הסודיים של הדבורים, שהיה לרב-מכר עולמי, ניכרת השפעתו של המקום בו נולדה. בגיל צעיר החלה סו מונק קיד בכתיבת סיפורים. שני ספרים שקראה בצעירותה השפיעו עליה ... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת סו מונק קיד
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של סו מונק קיד


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ