תקציר הספר
בשעת לילה מאוחרת מוצאת המספרת הצעירה ספר עתיק בספריית אביה, וחבילת מכתבים מצהיבים מצורפת אליו. כל המכתבים ממוענים אל מכותב עלום ופותחים במילים: "יורשי היקר וחסר המזל". התגלית של הנערה משליכה אותה למבוכים אפלים בעברו של אביה. בתוך התחקיר שממנו אינה מרפה עוד, היא מתוודעת לקשר שבין גורלה המעורפל של אימה לבין הרוע הבלתי נתפס החבוי ומתקיים בעומק ההיסטוריה.

הרומן ההיסטוריונית מלווה מרדף עיקש בן מאות שנים אחר ולאד (המשפד) צפש, השליט מימי הביניים, שעל דמותו התבססה האגדה על דרקולה. דורות של היסטוריונים סיכנו את המוניטין שלהם, את שפיותם ואפילו את חייהם, כדי לחשוף את האמת על מפלצת האדם ההיא.
צעירה ואמיצה, שבגרה בבית רוחש סודות, מחליטה לצאת בעקבות אביה ההיסטוריון למסע הציד שכמעט מוטט אותו לפני שנים, כשאמה עדיין היתה בחיים.
הבת מבקשת אחר רמזים לפיענוח המסתורין בספריות מאובקות, במנזרים ובארכיונים זנוחים באמריקה, באיסטנבול ובמזרח אירופה. בהדרגה נחשפת האמת על ימי שלטונו של ולאד ועל הכת ששימרה את מורשתו המזוויעה.
אליזבת קוסטובה בנתה רומן עוצמתי שהעובדות והפנטזיה רקומות בו ללא הפרד, כמו גם הווה ועבר. המתח במהלך הקריאה כמעט בלתי נסבל, ובסופה הרומן בלתי נשכח.


רשימות קריאה בהן מופיע ההיסטוריונית
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני שעה

ספרים טובים שקראתי | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-4 חודשים
ספר מעולה , יש מתח , שפה יפה .. שווה לקרוא
התחילה לקרוא לפני 7 שנים ו-3 חודשים
ה. רוסי חוברת לפאולו ונראה שהם מתחילים להכנס לעולם האמונה ואולי גם למצוא קצה חוט...
התחילה לקרוא לפני 8 שנים ו-2 חודשים


לקט ספרים מאת אליזבת קוסטובה
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של אליזבת קוסטובה


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ