ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.538
54% בנות
6 בנים   7 בנות
גיל ממוצע:61
3391 התעניינו בספר


תקציר הספר
הרומן קיבוץ ברלין מגולל את סיפורו של אורי דולב, בן קיבוץ מהגליל העליון, קיבוץ הדוגל בחינוך פרוסי ושמוצניקי קפדני.עולם מבודד בפני עצמו. הוריו, כשאר מקימי הקיבוץ, הם ניצולי שואה יקיים, אנשי עמל נוקשים, הדורשים הרבה מעצמם ומאחרים וממעטים להפגין רגשות. גם דודו של אורי, קונץ, חי בקיבוץ, אך לא החליף עם אביו של אורי מילה כבר עשורים ארוכים. הסיבה לריב הזה היא תעלומה שתלווה את אורי לאורך כל הספר.
אורי מאוהב כל ימיו בנורית שחורי היפה, הילדה המוזרה של הקיבוץ שבגיל ההתבגרות קמה ונסעה לשוודיה והשאירה בליבו חור גדול.
כמצופה ממנו, אורי מתגייס והופך לקצין קרבי בסיירת מובחרת, אך שירות המילואים במלחמת יום הכיפורים מטלטל את חייו. הוא עוזב את הקיבוץ לקריירה תקשורתית שבעיצומה הוא נחשד בריגול. הפרשה הסבוכה והקפקאית, מביאה אותו לו לעזוב את הארץ ולהשתקע בברלין לשנים רבות. אך בעוד שאורי יכול לעזוב את הקיבוץ, מתברר שהקיבוץ לעולם לא יוכל לעזוב את אורי.
קיבוץ ברלין עוסק בגיבור שהוא מלח הארץ ומנסה לפרק לגורמים את המושג הזה ואת משמעותיו. זוהי הישראליאנה במיטבה, החומרים המרכיבים אותנו: המעבדה הקיבוצית, הלינה המשותפת, חברת הילדים הסגורה, המייסדים יוצאי גרמניה, טראומת יום הכיפורים, המהפך, רקוויאם לתנועה הקיבוצית ומשבר הירידה מהארץ.
במידה רבה, סיפורו של אורי הוא גם סיפורו שלו. מבעד לעיניו של אורי /יוסי, עיניים מפוקחות ופקוחות אך אוהבות ונטולות מרירות, נרקם סיפורה של החברה הישראלית, הסיפור של כולנו.
יוסי‭ ‬עוזרד‭, ‬יליד‭ ‬1949‭, ‬בן‭ ‬קיבוץ‭ ‬להבות‭ ‬הבשן‭. ‬שירת‭ ‬כקצין‭ ‬קרבי‭. ‬נשוי‭ ‬בשנית‭ ‬ואב‭ ‬לשישה‭.‬
איש‭ ‬תקשורת‭ ‬רב-תחומי‭, ‬ניהל‭ ‬את‭ ‬חטיבת‭ ‬החדשות‭ ‬בגלי‭ ‬צה‭"‬ל‭, ‬הקים‭ ‬את‭ ‬ערוץ‭ ‬8‭ ‬ואת‭ ‬ערוצי‭ ‬הסרטים‭ ‬של‭ ‬ HOT ‬היה‭ ‬מנהל‭ ‬התוכניות‭ ‬של‭ ‬תאגיד‭ ‬התקשורת UPC‭ ‬ באירופה‭. ‬ממייסדי‭ ‬חברת‭ ‬החדשות‭ ‬של‭ ‬ערוץ‭ ‬2‭ ‬ומבעלי‭ ‬חברת‭ "‬יולי-אוגוסט‭ ‬הפקות‭",‬
יזם‭ ‬ואיש‭ ‬עסקים‭, ‬יו‭"‬ר‭ ‬ערוץ‭DOGTV‭ ‬.


רשימות קריאה בהן מופיע קיבוץ ברלין
קראתי ואהבתי | עפרה בת 60 מראש הנקרה רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

צריך לקרוא | On The Road בן 24 ממזכרת בתיה רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-6 חודשים


לקט ספרים מאת יוסי עוזרד
שם הספר
גשר הדודות
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של יוסי עוזרד


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ