ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.545
64% בנים
7 בנים   4 בנות
גיל ממוצע:43
1563 התעניינו בספר


תקציר הספר
ביולי 1944 הגיע לבודפשט הכבושה בידי הנאצים דיפלומט שוודי צעיר במשימה להציל יהודים -כמה שרק יוכל. מולו ניצב אדולף אייכמן, "הפקיד" הנאצי, שמשימתו היתה לשלח את היהודים אל המוות - כמה שרק יוכל.
הדיפלומט היה ראול ואלנברג, בן 32 בלבד. הוא התמסר למשימתו בכל לבו, כוחו ומרצו, ובתחבולות רבות, לא פעם תוך סיכון חייו שלו, הוא הצליח להערים על אייכמן ועל אנשי צלב החץ ההונגרים, ולהציל עשרות אלפי יהודים מהמשלוחים למחנות.
כאשר כבשו הסובייטים את בודפשט, שישה חודשים אחר כך, הם זימנו את ואלנברג לפגישה שממנה לא חזר. את אייכמן תפסו שליחי מדינת ישראל והוא נשפט למוות בידי מערכת המשפט הישראלית. ואלנברג, לעומת זאת, נעלם בתוככי ברית המועצות, בבית סוהר במוסקבה או בגולאג נידח, וכל המאמצים למוצאו, שעשתה משפחתו ועשו אנשים שהציל, עלו בתוהו.
אלכס קרשו מגולל את סאגת מאמצי ההצלה הנמרצים שעשה ואלנברג כסיפור מתח, כשהוא מתבסס על חומרים ארכיוניים רבים ובעיקר על עדויות ממקור ראשון של אנשים שחבים את חייהם לאיש.
אלכס קרשו הוא עיתונאי וסופר אנגלי, שעיקר עניינו מלחמת העולם השנייה. בין ספריו, כולם רבי-מכר: The Bedford Boys על חיילי עיירה אמריקאית אחת בפלישת בעלות הברית לאירופה, The longest Winter על הקרב על הבליטה, וכן The Few על טייסים אמריקאים במלחמת העולם השנייה. אלכס קרשו מתגורר במסצ'וסטס, ארצות הברית.


רשימות קריאה בהן מופיע חידת ואלנברג
רוצה לקרוא | גלית בת מראש העין רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 שעות

ספרים שקראתי לאחרונה | אלון בן 31 מגבעתיים רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 שנים ו-4 חודשים

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ