המלחמה הגדולה

פרקים במלחמת-העולם הראשונה

שלמה אהרונסון

אוניברסיטה משודרת
יצא לאור ע"י הוצאת מודן, בשנת 2012, מכיל 163 עמודים, עיון » אוניברסיטה משודרת


הוסף לסל
קנה חדש: ₪58.00 ₪49.88
משתתף במבצע

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:38
1234 התעניינו בספר


תקציר הספר
הספר שלפנינו עוסק ב"מלחמה הגדולה" – מלחמת־העולם הראשונה. המלחמה הזו החלה בירייה אחת שממנה נתגלגלה מלחמת־עולם; מלחמה ששינתה את פני תבל לבלי הכר, ואשר תוצאותיה מתקיימות עדיין בגלגולים שונים עד היום. ממלכות בנות אלף שנים נעלמו, ומהפכות שינו את פניהן של יבשות שלמות לתמיד; סדרי עולם שנחשבו לקבועים ולמוצקים התמוטטו. אמונות ודעות, שנחשבו לעיקרים שאין לשנותם, הושלכו לפח האשפה של ההיסטוריה. מתוך חורבותיה של אותה מלחמה שבו ועלו רעיונות שנחשבו בעבר למוזרים ולחסרי סיכוי, נחלתם של הוגי דעות שנתבדו זה כבר, וצפו ממעמקים זרמים תוקפניים והרסניים. עימם צצו ועלו אישים שנחשבו עד אותה העת לראשי כנופיות ולמקור סכנה ברור להישגיו ההיסטוריים של המערב. עתה החלה דרכם של אלה להנהגתן של אומות גדולות. הכלכלה העולמית, הגלובאלית, שהיתה קיימת לפני אותה מלחמה נעלמה, וכך אף נופצה בקרב רבים האמונה בקִדמה, בשיפור המתמיד בחיי האדם באשר הוא, בחינוך, בזכויות הפרט ובדמוקרטיה הפרלמנטארית. את מקומה תפסו בלבול חושים, מבוכה וייאוש, אשר היו מנת חלקם של המונים שעולמותיהם חרבו או נשתנו לבלי הכר. כוחות תת־קרקעיים, אי־רציונאליים ואלימים, לבשו אופי פוליטי שאיים על כל תרבות המערב; וזאת בשל אותה ירייה שאיש לא חזה כי היא תהיה ראשית קיצו של העולם המוכר והיציב – העולם של אתמול.

שלמה אהרונסון הוא פרופסור אמריטוס למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים ופרופסור אורח באוניברסיטת תל־אביב ובמכללה האקדמית של תל־אביב־יפו.


הקורא עיר הקורא מתי
Markusha23 אלוני יצחק לפני שנה ו-1 חודשים מענה
יוסי עדן משגב דב לפני שנה ו-4 חודשים מענהשלמה אהרונסון (סופר על המוקד)
פרופ' שלמה אהרונסון מלמד באוניברסיטה העברית חקר גרמניה הנאצית והשואה, לצד חקר מדיניות החוץ והביטחון של ישראל. ספריו הרבים שפרסם עד כה עוסקים בין השאר במלחמת העולם הראשונה, באס-אס, בגסטפו וב"פתרון הסופי", בנשק הגרעיני במזרח התיכון ובדמותו של דוד בן-גוריון ודורו בפרספקטיבה של י... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ