הוא הלך בשדות (הוצאה מחודשת) - עם הספר - פרוזה ישראלית # / משה שמיר

הוא הלך בשדות (הוצאה מחודשת)

משה שמיר

עם הספר - פרוזה ישראלית
יצא לאור ע"י הוצאת משכל (ידיעות ספרים), בשנת 2010, מכיל 359 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:47
775 התעניינו בספר

תקציר הספר
הוא הלך בשדות, רומן הביכורים של משה שמיר, נולד ערב הקמת המדינה והיה ברבות השנים לאבן יסוד בספרות העברית החדשה ולסמלה של תקופה שלמה, על ערכיה, אנשיה והתחבטויותיה.

סיפור אהבתם של אורי, קיבוצניק צעיר ויפה תואר, פלמ"חניק וציוני נלהב - דגם האב של "הצבר החדש" - ושל מיקה, עולה חדשה מ"שם", נרקם על רקע היישוב העברי הצעיר, הנאבק בערבים ובבריטים ומתמודד עם צלקות המלחמה באירופה. החיבור המרגש והטעון בין אורי למיקה נמתח על הציר שבין השורשי לעקור, בין הציוני לגלותי, ובין החיים למוות.
הספר זכה בפרס אוסישקין ואף הומחז והוצג בתיאטרון. הצגת הבכורה, במאי 1948, היתה ההצגה הראשונה במדינת ישראל.

משה שמיר (2004-1921), יליד צפת, הוא מן הבולטים בסופרי תש"ח וחתן פרס ישראל לשנת 1988. ספרו הוא הלך בשדות ראה אור לראשונה בשנת 1947.

סדרת עם הספר - פרוזה ישראלית מגישה לקוראים הישראלים את מיטב הספרים מן השורה הראשונה בישראל, עמודי התווך של הספרות העברית המודרנית שהבית הישראלי אינו שלם בלעדיהם.
מדור הפלמ"ח ועד שנות האלפיים: הסופרים והספרים בסדרה מייצגים קשת רחבה של תקופות, הלכי רוח ונקודות מבט, ומבטאים את עושרה ואת רבגוניותה של הספרות הנכתבת בישראל בפרט ושל החברה הישראלית בכלל. אלה הם הספרים שעיצבו ועודם מעצבים את ההוויה הישראלית, את השפה ורבדיה, את הזיכרון המשותף ואת התרבות העברית של ימינו. סדרת עם הספר - פרוזה ישראלית רואה אור לרגל 70 שנה לידיעות אחרונות.
משה שמיר (סופר על המוקד)
משה שמיר נולד ב-15 בספטמבר 1921 בצפת. ב-1924 עברה המשפחה לתל אביב שם גדל שמיר, למד בבית-הספר תל-נורדאו ולאחר מכן בגימנסיה הרצליה. בתקופה זו החל שמיר הצעיר לכתוב סיפורים ומאמרים. ב-1934 הצטרף אל השומר הצעיר וחמש שנים מאוחר יותר נכנס להנהגה הראשית של התנועה. שם ערך את בטאונה - "על החומה" (ע... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ