שלושה לטנגו / ג'סטין ריצ'רדסון

שלושה לטנגו

ג'סטין ריצ'רדסון & פיטר פרנל

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת , בשנת 2012, תירגום: אורי שרון. ילדים »ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.8
60% בנות
2 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:37
2013 התעניינו בספר


תקציר הספר
שלושה לטנגו מאת ג'סטין ריצ'רדסון ופטר פרנל, הוא ספר ילדים המספר את סיפורם האמיתי של זוג פינגווינים זכרים מגן החיות בסנטרל פארק בניו יורק, רוי וסיילו, שגידלו אפרוחית – טנגו.
שלושה לטנגו ראה אור בארה"ב ב-2005. הוא זכה בכמה פרסים אבל גם עורר מהומת אלוהים: הוא עמד בראש רשימת הספרים השנויים במחלוקת של ארגון הספריות בארה"ב (American Library Association) במשך ארבע שנים ובמקום ה-15 ברשימת ספרי הילדים מעוררי המחלוקת בארה"ב בכלל.


מערכת היחסים בין שני הפינגווינים הכעיסה קוראים רבים: היו הורים שחשבו שהומוסקסואליות בקרב חיות איננה קיימת. קבוצות שמרניות חששו לנפשם של ילדים משום שהומוסקסואליות בקרב חיות מצביע על כך שגם הומוסקסואליות בקרב בני אדם היא טבעית.
ראש מחלקת החינוך של Focus on the Family (ארגון אוונגליסטי) אמרה שהספר רחוק מלהיות סיפור אמיתי, שהוא מטעה ושהוא דרך לא נכונה לקדם סדר יום פוליטי בקרב ילדים. הארגון אף עקב אחרי שני הפינגווינים כדי לראות אם הם מבצעים גם התנהגויות הטרוסקסואליות.
באילנוי, מיזורי, צפון קרוליינה, מרילנד, איווה ומדינות נוספות הורים ומנהלים בקשו להוציא את הספר מספריות ציבוריות ומספריות בתי-הספר או להעביר אותו לאזור הספרים המוגבלים (הדורשים אישור הורים לפני השאלה). במסצ'וסטס ספרנית פחדה לאבד את עבודתה בגלל שהקריאה את הספר לילדים.
בשנת 2008 ארגון הספריות העצמאיות של ארה"ב (American Civil Liberties Union) שלח מכתב לחבר הנאמנים של הספריות של ארה"ב. במכתב נטען שאיסור גישה חופשית לספר נוגד את חופש הביטוי כפי שהוא מנוסח בתיקון הראשון של החוקה האמריקאית. בית המשפט החליט שארגון הספריות העצמאיות צודק וכתב: "אם הורה רוצה למנוע מביתה (כך במקור ) לקרוא ספר מסוים, היא צריכה ללוות את ביתה לספריה ולא למנוע את הספר מכל באי הספרייה."
שלושה לטנגו חובר לעוד ספרי ילדים שראו אור בהוצאת כנרת המציגים משפחות אלטרנטיבות


הקורא עיר הקורא מתי
chenka כפר הריף לפני 3 חודשים מענה
יפעת רעננה לפני שנה ו-1 חודשים מענה
ציק1 ראשלצ לפני חודש מענה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ