ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.8
80% בנות
2 בנים   8 בנות
גיל ממוצע:38
1377 התעניינו בספר


תקציר הספר
אחת שאלתי הוא סיפור התבגרותו של גבר ישראלי, ושל מסע חיפושיו אחר החלק החסר בנפשו. ענר קומרה, שנולד למשפחה ירושלמית דתית-לאומית, עוזב את משפחתו כדי להפוך לחרדי, עוזב את אשתו כדי להפוך לחילוני, עוזב את ירושלים כדי להפוך לתל-אביבי, ונעזב על ידי אהובתו כדי לגלות שכל מה שעבר עד כה הם כאין וכאפס לעומת כאב הנטישה, אם על ידי אהובה ואם על ידי האל עצמו - זה הנוטש שוב ושוב את ברואיו ודן אותם לכאב, זקנה וחולי.

בשפה מבריקה, קולחת וייחודית, ובאמצעות שימוש וירטואוזי בטקסטים מתוך הארון היהודי, מצליח הסופר משה אופיר להוליך את קוראיו להסתכלות חדשה על משמעותן של השתייכות, אהבה ונטישה, חטא, סליחה ועונש, דתיות וחילוניות, חיים ומוות, בתוך ישראליות עכשווית מפורקת ומפוררת. בכתיבתו הכנה ובמבטו הנוקב והאירוני יוצר אופיר עולם שבו תחת כל אמת חקוקה בסלע עשויה לנבוט אמת אחרת, וזו תרים ראש ותציע עצמה לקורא, מוליכה אותו לבחון מחדש את ניצני האמיתות שזה עתה גיבש.

משה אופיר, מרצה לספרות, מקרא, תרבות וזהות יהודית. למד ולימד קולנוע. עבודת הדוקטור שלו עוסקת בספרות חז"ל. ספרו ללכת יומם ולילה ראה אור בעם עובד. אחת שאלתי הוא הרומן השני פרי עטו.לקט ספרים מאת משה אופיר
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של משה אופיר


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ