עולמו של הנביא מוחמד   - חברה ודת על פי החדית' [מתוך אוסף המסורות של אל-בוח'ארי] - ערך ותרגם עמנואל קופלביץ # / מוחמד אבן אסמאעיל אל-בוח'ארי

עולמו של הנביא מוחמד

חברה ודת על פי החדית' [מתוך אוסף המסורות של אל-בוח'ארי]

מוחמד אבן אסמאעיל אל-בוח'ארי

ערך ותרגם עמנואל קופלביץספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:33
1430 התעניינו בספר


תקציר הספר
אנתולוגיה זו כוללת מבחר מגוון מתוך ספרות החדית' הערבית-אסלאמית.
‏ספרות החדית' היא מכלול עצום ורב של אמרות וסיפורי מעשה המיוחסים במסורת האסלאמית לנביא מוחמד. מסורות החדית' מהוות מקור מרכזי להלכה האסלאמית ולהנחיה למוסלמים בהתנהגותם בתחום הדת ובחיי החברה. תחילה הן הילכו כתורה שבעל-פה, אחרי כן הו‏עלו על הכתב וכעבור כמאתיים שנה אחרי מות הנביא הן נאספו בקבצים.

אוסף החדית'ים היוקרתי ביותר הוא "אל-צחיח" של אל-בוח'ארי. מתוכו בחר המתרגם 386 ‏ קטעים, תרגם וערך אותם לפי נושאים. בהצטרפותם הם נותנים תמונה מקפת של חיי הערבים, במאות הראשונות של האסלאם, בכל תחומי החיים הדתיים והחברתיים.
‏במבואו המקיף סוקר המתרגם את התהוותו של החדית' ואת מקומו במסורת המוסלמית ובסקר תולדות האסלאם. פרק מיוחד הוקדש לקשרים שבין החדית' ובין התורה שבעל-פה היהודית.

מחבר הקובץ, מוחמד אבן אסמאעיל אל-בוח'ארי, נולד בעיר בוחי'רה בשנת 810 ‏ לסה"נ. אחרי עלייה לרגל למכ‏ה הוא נדד ברחבי עולםהאסלאם כדי לשמוע חדית'ים מפי מוסריהם. הוא בדק ומיין עשרות-אלפי חדית'ים, ובעבודה של 16 ‏ שנים כינס אותם בספרו. הוא חי כל ימיו בבוח'ארה ובניש‏אפור, ונפטר בשנת 870.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ