מודיעין תלוש מהקרקע - הצלחה וכשלון בעבודת המודיעין הגיאוגרפי / אליהו דקל-דליצקי

מודיעין תלוש מהקרקע

הצלחה וכשלון בעבודת המודיעין הגיאוגרפי

אליהו דקל-דליצקי

יצא לאור ע"י הוצאת בית עלים, בשנת 2010, עיון » צבא ובטחוןספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:75
2922 התעניינו בספר

תקציר הספר
"ראש אמ"ן הגיע לישיבת הממשלה ופרס בפניה את הערכותיו לגבי..."

משפט זה ודומיו, אשר אנו שומעים חדשים לבקרים במהדורות החדשות, נוסך בנו ביטחון שמנהיגינו נשענים בהחלטותיהם על מחקרים יסודיים המבוססים על עובדות ועל עבודה מקצועית ומקיפה של אגף המודיעין של צה"ל, אחד מגופי המודיעין הצבאיים הטובים בעולם.
לאחר קריאת ספר זה, הפרשנות שתתנו למשפט זה תהיה שונה לחלוטין.
זהו אחד הספרים המטרידים ביותר שנכתבו על התנהלות חיל המודיעין של צה"ל, לאורך התקופות הקריטיות בחייה של המדינה.
סבפרו מתאר אלי דקל, מי שמילא תפקידים בכירים בחטיבת המחקר באגף המודיעין, כשלים רבים ומהותיים בתפקוד אמ"ן, כשלים הנובעים מתפיסות מוטעות שהשתרשו במשך השנים, מחוסר יכולת לשנות ולהשתנות, מפיצול גוף המודיעין לגופים קטנים ומסוכסכים וגם, כן, גם אגו מנופח של אנשי מפתח באמ"ן, אגו שעלול היה להביא לפגיעה חמורה בביטחון ישראל. הספר אינו מסתפק בניתוח הכשלים והסיבות להם, אלא גם מציע הצעות אופרטיביות לשיפור.
המחבר, אלי דקל, ניצב בחזית המחקר המודיעיני באירועים המהווים אבני דרך משמעותיות בחייה של מדינת ישראל, אירועים שעיצבו במידה רבה את דמותה של המדינה, כולל מלחמת יום כיפור, מבצע אנטבה ועוד. הכשלים וההצלחות של המודיעין הצבאי באירועים אלה, מובאים בספר זה בכנות ובריאליות, ממקור ראשון.
אלי דקל, נולד בתל אביב שנת תש"ג - 1943 ושירת כ"לוחם" בקריה בין השנים 1983-1962. דקל מתאר באופן ייחודי את דרך החתחתים שעבר מהיותו טוראי עד סא"ל ב"ענף 1" (ענף מחקר השטח והיעדים בחטיבת המחקר של אגף המודיעין), שבה החל את דרכו בצבא וזכה אף לעמוד בראשה.

"...קראתי בענין רב את ספרו הייחודי של סא"ל (מיל´) אלי דקל, הסוקר את התפתחות המודיעין הגיאוגרפי בצה"ל מיום הקמתו. הספר מסיר את הלוט מעל פרשיות עלומות, אך ייחודו של הספר בכך שהוא פותח צוהר לאופן שבו מתבשל התבשיל המורכב של עבודת המודיעין. דקל מתאר ללא כחל ושרק את המאבקים הלגיטימיים בין גופי המחקר השונים בחקר העובדות ובאופן הפירוש שיש לתת להן בעת גיבוש הערכת המצב..."
אלוף (מיל´) אורן שחור


הקורא עיר הקורא מתי
גידוס מעלה אדומים לפני 8 חודשים מענה
ספרים בהלל23 0524322995 ירושלים 0524322995 לפני 4 חודשים מענה
itamar jerusalem לפני 4 חודשים מענה
רוני הרצליה לפני 4 חודשים מענה
bamba elazar לפני 5 חודשים מענה
snowmen or akiva לפני חודשיים מענהפשוט מעולה, ומעורר מחשבות נוגות.
התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-10 חודשים


התחיל לקרוא לפני 8 שנים ו-4 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ