פרסונה נון גראטה - פרשת רצח / יפתח אשכנזי

פרסונה נון גראטה

פרשת רצח

יפתח אשכנזי

יצא לאור ע"י הוצאת חרגול, בשנת 2010, מכיל 335 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתבזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד
1
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:46
1051 התעניינו בספר


תקציר הספר
העובדות לכאורה ברורות: שירה, סטודנטית לאמנות, נרצחת בדירתה בירושלים. החשוד המיידי הוא אראל, האקס שבור הלב של הנרצחת, שטרם הצליח להתגבר על אובדן אהבתה. פקד סימן טוב עוצר את אראל, ושולח אליו את המדובב המטשרתי המכונה "כוח צביקה". אלא שמכאן, ואולי הרבה לפני כן, הכל מתחיל להסתבך. יש אפילו רמזים המעידים על קשר מסתורי בין הפרשייה, שמתרחשת בין בחירות 2006 ומלחמת לבנון השנייה, לבין ביקורו של אדולף אייכמן בארץ ב-1937, שהתארך, כך מתברר, הרבה מעבר למה שמקובל לחשוב.
מנין ההרגשה שהרצח הוא רק אירוע אחד בשרשרת בלתי פוסקת של אירועים המשלבים תשוקה עם פחד, כמיהה עם זעם, אהבה עם אלימות? האם מי שאחראי לכך הוא הרוצח, שמספר את הסיפור מנקודת מבטו ומתאים אותו למטרותיו? ומדוע מתערבים ללא הרף בקולו מספרים נוספים - פמיניסטית דעתנית עם נטייה לפרשנויות פסיכו-אנליטיות בפרוטה, או סגן-עורך אלמוני של "שיח לוחמים" המגלם את מורשתה האובדת של תנועת העבודה? ולמה לכולם נטייה משותפת, משונה כל-כך, לספר את כל הסיפור דווקא בחרוזים, כאילו מדובר במקאמה שירדה מהפסים ולא רק ביצירה ספרותית חכמה ועמוקה?
פרסונ נון גראטה הוא רומן וירטואוזי, קרנבלי, שמתעקש לחצות את כל הגבולות - גבולות ההומור, גבולות האירוניה, גבולות האמת והשקר. הוא צולף ימינה ושמאלה, מתעמר בקורבנות וברוצחים, מבלבל צדיקים עם רשעים וכופה את נוכחותו ואישיותו הלא מסויה על הספורת הישראלית.

יפתח אשכנזי נולד בכרמיאל (1980) וחי בירושלים, עובד ביד ושם.


רשימות קריאה בהן מופיע פרסונה נון גראטה - פרשת רצח
הרשימה החמה | רונדנית בת 50 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימים

התחלתי ולכן אסיים. האמנם? | שונרא החתול בת ממנהרת הזמן רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 חודשיםלקט ספרים מאת יפתח אשכנזי
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של יפתח אשכנזי


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ