ניתוח נתונים במחקר איכותני / לאה קסן

ניתוח נתונים במחקר איכותני

לאה קסן & מיכל קרומר-נבו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
5002 התעניינו בספר


תקציר הספר
ניתוח נתונים במחקר איכותני - הוא ספר המציע מגוון רחב של שיטות לניתוח נתונים שאינם כמותיים. חלק מהשיטות ידועות יותר, חלקן פותחו או עוצבו מחדש על ידי הכותבים. אלו גם אלו מתוארות בספר בפירוט, מודגמות ונדונות. הספר מאפשר לחוקרים להתעמק בשיטות השונות ולבחור את אלה המתאימות לנתונים שצברו; הם יכולים לבחור שיטה אחת בשלמותה, ליצור צרוף של שיטות, או לקבל גיבוי לעיצוב שיטה המשלבת שיטה קיימת עם חידוש משלהם.

המאמרים בספר נכתבו על ידי מיטב החוקרים בישראל ובהם פרופ´ דן בר-און ז"ל, שהספר כולו מוקדש לזכרו.

לאה קסן היא פרופסור חבר לעבודה סוציאלית. חוקרת איכותנית אשר הקימה בשנת 1996 את המרכז הישראלי למחקר איכותני באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
ערכה ופרסמה מחקרים רבים בנושאים מגוונים. מחקריה בתחום האלימות בין בני זוג, במיוחד בקרב יוצאי אתיופיה בישראל, תרמו רבות להבנת התופעה. סטודנטים רבים למדו ולומדים אצלה את תורת המחקר האיכותני ורבים הסומכו בהדרכתה לתואר השני והשלישי. היום היא מכהנת כנשיאה של מכללת לוינסקי לחינוך.

מיכל קרומר-נבו היא מרצה בכירה במחלקה לעבודה סוציאלית על-שם שפיצר באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, וראש המרכז הישראלי למחקר איכותני של האדם והחברה באוניברסיטה זו. במחקריה היא מבקשת לרתום את האפיסטמולוגיה והמתודולוגיה האיכותנית ליצירת מחקר המקדם צדק חברתי. פרסמה מאמרים בכתבי עת מתודולוגיים מובילים, במיוחד בתחום של נרטיב, מחקר פעולה משתף, ומחקר המתנגד לאחרות. בין היתר פרסמה את הספר "נשים בעוני: סיפורי חיים - מגדר, כאב, התנגדות" (הוצאת הקיבוץ המאוחד).


הקורא עיר הקורא מתי
עומרה לוי באר שבע לפני 5 שנים ו-5 חודשים מענה
רונית חולון לפני 7 שנים ו-6 חודשים מענה
סיגל אחיטוב מצפה נטופה לפני 7 שנים מענה
סיגי אור יהודה לפני 4 שנים ו-10 חודשים מענה
gabi Tel Aviv לפני שנתיים ו-7 חודשים מענה
אמרי פרזס חנה לפני שנתיים ו-3 חודשים מענה


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ